Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela–Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 08.05.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela–Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 08.05.2016 r.

W poniedziałek Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika przeniesiona ze względu na dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od jutra biały tydzień dzieci pierwszokomunijnych.


We wtorek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja grupy dla Intronizacji N.S.P.J. w naszej parafii i za grzeszników.


W sobotę 14.05 o godz. 10:00 w Katedrze Rzeszowskiej święcenia prezbiteratu. Polecamy w modlitwie kandydatów do święceń.


Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Władysławy Laskowskiej.


W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego.


Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i na potrzeby parafii, bo trzecia niedziela miesiąca.


Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać.


Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, jak co roku będziemy uczestniczyć w procesji do czterech ołtarzy. W tym roku będziemy szli na Kamieniec i proszę o zrobienie ołtarzy następujących parafian:

I ołtarz – u Świerk i Mendrala;

II ołtarz – u Głowiak i Krata;

III ołtarz – u Buk, Nowak;

IV ołtarz – u Grzegorza Morycza i Zdeb;

Do pomocy przy organizacji prac przy ołtarzu proszę sąsiadów.


Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie sprzątającej i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i za złożone ofiary. Na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:

Grudniewicz Iwona, 2) Pasierb Urszula, 3)Brzykowska Zdzisława, 4) Małek Małgorzata, 5) Szajnar Elżbieta, 6)Ziemniak Barbara, 7) Wojtyszyn Anna, 8) Kołodziej Bożena. Grupa sprzątająca informuje w zakrystii, o której godzinie w poniedziałek i sobotę będzie sprzątać kościół.


Msze święte w tym tygodniu o godz.18:00, w sobotę też rano o godz. 7:00.


Zapowiedzi przedślubne:
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: 


1)Dominik Łukasz Szybisz, stan wolny, syn śp. Adama i Urszuli Adamiec, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem, Parafia Strażów z Izabelą Ritą Skomra, stan wolny, córka Artura I Renaty Rzezicka, ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie, Parafia MB Królowej Polski w Rzeszowie. Zap 3.


2)Jarosław Kazimierz Barnat, stan wolny, syn Bolesława i Katarzyny Buk, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Mariolą Kołodziej, stan wolny, córka Andrzeja i Bożeny Skrobacz, ur. w Strażowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap 3. 


3) Jarosław Wiesław Ostrowski, stan wolny, syn Wiesława i Elżbiety Bartman, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Eweliną Barbarą Mazur, stan wolny, córka Roberta i Agnieszki Mazur, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap 2.


INTENCJE MSZALNE –01.05. – 08.05.2016 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi