Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela–Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22.05.2016 r.

 • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela–Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22.05.2016 r.

 1. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc dla Parafii Ekwadoru, w których pracują nasi misjonarze, a które przeżyły trzęsienie ziemi.

 2. We wtorek po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu grupy dla intronizacji NSPJ w naszej parafii i za grzeszników. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rapiej Aleksandry.

 3. W czwartek 26 maja br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy św. 7:00, 9:00, 16:00. Po Mszy św. o godz. 9:00 procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy:

  I-y ołtarz u Świerków;

  II-gi ołtarz u Kartów;

  III-ci ołtarz u Nowaków;

  IV-y ołtarz u Zdedów i zakończenie procesji na Kamieńcu.

  Do zrobienia ołtarzy proszę sąsiadów wyznaczonych rodzin. Do niesienia jak co roku baldachimu, chorągwi, feletronów – obrazów proszę strażaków, młodzież gimnazjalną, panie ze Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Strażowianie”, LSO.
  W Uroczystość Bożego Ciała w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie o godz. 19:00 odbędzie się koncert „JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA”. Procesja w oktawie bożego ciała w tygodniu o godz. 18:00, a w niedzielę po sumie. Proszę dzieci w bieli do sypania kwiatów.


 4. Przypominamy o zapisach na ŚDM do Krakowa. Możliwość zgłoszenia się na wyjazd do przyszłej niedzieli u Tomasza Jachowicza.


 5. W przyszłą niedzielę na sumie Msza św. z okazji Dnia Strażaka – św. Floriana. Składka ze sumy na OSP w Strażowie.

 6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę 29.05.br na tradycyjnie obchodzony Dzień Matki i Dziecka – „Bądźmy Razem” na rynku w Rzeszowie. Początek Msza św. o godz.12:15 w Kościele św. Krzyża w Rzeszowie, potem festyn rodzinny.

 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za złożone ofiary.
  Na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Anna Kopeć 2)Magdalena Dybowska 3)Agata Czarnożycka 4)Barbara Krupa 5)Dorota Śmigiel 6)Katarzyna Świerk 7)Małgorzata Mendrala 8)Marta Majerksa.
  Grupa sprzątająca informuje w zakrystii, o której godzinie w poniedziałek i sobotę będzie sprzątać kościół.
 8. Msze święte w tygodniu o godz.18:00, ale w piątek też rano o godz. 7:00.

 9. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać.

INTENCJE MSZALNE –23.05. – 29.05.2016 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


 

źródło: youtube.com


Przejdź do paska narzędzi