Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 20.03.2016 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 20.03.2016 r.

1. Dzisiaj III niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła i na Radio VIA, to również Światowy Dzień Młodzieży.

2. ROZPOCZYNAMY WIELKI TYDZIEŃ – CZAS LITURGICZNEGO UPAMIĘTNIENIA TAJEMNICY PASCHY JEZUSA CHRYSTUSA, KTÓREJ SERCEM I CENTRUM JEST ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE, CZYLI TRZY WIELKIE DNI MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA NASZEGO PANA.

3. Ze względu na Wielki Tydzień w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek po Oktawie Wielkiej Nocy na 4 kwietnia br.

4. W Wielki Czwartek pielgrzymka LSO, SCHOLII, KSM do Katedry na godz. 9:00.

triduum_paschalne

5. Porządek Nabożeństw w Triduum Paschalne:WIELKI CZWARTEKMSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18:00 i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do przygotowanej ciemnicy i adoracja do godz. 20:00 prowadzi KSM.WIELKI PIĄTEK Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 prowadzą Róże Różańcowe i Aspostolat Margaretka, z grupą dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Naszej Parafii według ustalonego porządku.

DROGA KRZYŻOWA W WIELKI PIĄTEK o godz. 10:00 i NABOŻEŃSTWO MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18:00 i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22:00.

Dekorują kościół na święta (ciemnica, grób) rodzice klasy komunijnej.
    Ofiary składane przy Krzyżu są przeznaczone na Boży Grób, za pobożny udział w adoracji i ucałowanie Krzyża podczas liturgii można otrzymać odpust zupełny. W Wielki Piątek obwiązuje abstynencja, post ścisły i zaleca się by zachować post także w wielką sobotę do liturgii Wigilii Paschalnej.

WIELKA SOBOTAAdoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7:00, poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00.
    Sprzątanie kościoła od godz. 11:30 i przerwa w adoracji do godz. 14:00. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 18:00, przynosimy świece, dzieci z III klasy świece od chrztu. Po Mszy św. Wigilii Paschalnej nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu.

Do warty przy Grobie Pańskim proszę strażaków z OSP w Strażowie.

6. Chorych przed świętami odwiedzę w środę od godz. 8:00. Zapisy w zakrystii.

7. W zakrystii po Mszach św. można wpłacać ofiary pieniężne u radnych na dokończenie remontu ogrodzenia wokół kościoła. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę do generalnego sprzątania kościoła przed świętami proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Rejman Joanna, 2)Długosz Sabina, 3)Łuczyk Małgorzata, 4)Materna Joanna, 5)Zielińska Danuta, 6)Materna Teresa, 7)Zieliński Janusz, 8)Sikora Grzegorz, 9)Sikora Wiesław, 10)Gaweł Beata, 11)Stępień Maria, 12)Szybisz Urszula, 13)Kluz Zofia, 14)Piersiak Maria, 15)Rydel Renata.
    Na poniedziałek i sobotę grupa informuje w zakrystii, o której godzinie będą sprzątać kościół.

9. Parafialny Zespół Caritas ze Strażowa dziękuje za zakup baranków Wielkanocnych. Nadwyżka to 127 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za dar serca. Bóg zapłać.

10. Msze św. w tygodniu poniedziałek i wtorek o godz. 7:00, środa godz. 18:00.
     TRIDUUM PASCHALNE godz. 18:00. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTAWANIA PAŃSKIEGO 6:00 (rezurekcja), 9:00, 11:00; poniedziałek wielkanocny 7:00, 9:00, 11:00. W święta nie ma mszy św. po południu.

11. W środę po Mszy św. obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów. Próba liturgii Triduum Paschalnego.

12. Zachęcamy i przypominamy o zapisach na wyjazd na światowe dni młodzieży do Krakowa. Zapisy do końca lutego. Formularze i dodatkowe informacje dostępne za ławkami.

13. Próba scholi w poniedziałek o godz. 16:30

INTENCJE MSZALNE – 21.03. – 28.03.2016 r.

Kalendarz na Wielki Post w Naszej Parafii40 dni wielkiego postu

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

Redakcja portalu parafia.strazow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych ogłoszeń i komunikatów społecznych.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnem informuje, że będzie zajmował się realizacją świadczenia wychowawczego – PROGRAM RODZINA 500+.

Wnioski o świadczenie wychowawcze wydawane będą od dnia 21.03.2016r. /poniedziałek/ w sekretariatach szkół i przedszkolach na terenie naszej gminy oraz w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnem pokój nr. 11.

Wnioski można pobrać również ze strony internetowej Gminy Krasne.

Wypełnione formularze będzie można składać od dnia 1 kwietnia 2016r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnem w budynku Urzędu Gminy /sutereny/ oraz drogą elektroniczną.