Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu-21.02.2016r.

 • 0

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu-21.02.2016r.

 1. Dziś niedziela ,,AD GENTES”Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek ofiar na cele misyjne. To też 3 niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła. Po południu o godz. 15:30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i i kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

 2. We wtorek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii i modlitwy za grzeszników. Zapraszamy jak najwięcej parafian do wspólnej modlitwy. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Brzykowskiej Zdzisławy.

 3. W zakrystii lub w salce katechetycznej można dokonywać wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać za składane wpłaty.

 4. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane na tacę.

 5. OJCIEC ŚWIĘTY FRANCISZEK zachęca nas W ORĘDZIU NA WIELKI POST 2016 r. do spełnienia uczynków miłosierdzia: „MIŁOSIERDZIE BOŻE ZMIENIA SERCE CZŁOWIEKA I POZWALA MU DOŚWIADCZYĆ WIERNEJ MIŁOŚCI, SPRAWIAJĄC, ŻE I ON STAJE SIĘ ZDOLNY DO MIŁOSIERDZIA”. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje skarbonki „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA” dla każdej rodziny w parafii. Ministranci będą przy drzwiach wyjściowych przekazywać skarbonki parafianom. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 2 Niedzielę Wielkanocną można będzie przed ołtarzem złożyć skarbonki z ofiarami na leczenie chorych dzieci. Są też baranki wielkanocne do koszyczka i na stół świąteczny w cenie 4 zł, są już sprawdzonym symbolem troski o ubogich. Można je nabyć u pań z Caritas Parafialnego, są na stoliku za ławkami.

 6. Zachęcamy i przypominamy o zapisach na wyjazd na światowe dni młodzieży do Krakowa. Zapisy do końca lutego. Formularze i dodatkowe informacje dostępne za ławkami.

 7. 19 marca tj. w sobotę organizowana jest pielgrzyma Do Sanktuarium Księży Oblatów w Świętym Krzyżu oraz na Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie. Ponadto zwiedzanie sanktuarium. Miasteczka niepełnosprawnych, zoo. Koszt 60,00 zł. Zapisy w zakrystii lub u pani katechetki.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Liskowicz Beata, 2)Cisek Ewa, 3)Mamczur Renata, 4)Machowska Helena, 5)Grudniewicz Ryszard, 6)Foryt Wioletta, 7)Peszko Halina, 8)Chlebek Paulina.
  Na poniedziałek grupa informuje w zakrystii, o której godzinie będą sprzątać kościół.


 9. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w środę też rano o godz. 7:00. w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30, dla wszystkich o godz. 17:30. Zapraszam.

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium księży Oblatów w Świętym Krzyżu – 19.03.2016 r.


INTENCJE MSZALNE – 22.02. – 28.02.2016 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia

DROGA KRZYZOWA 2016 new


Papieska intencja na kwiecień 2022

Za pracowników służby zdrowia

Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Przejdź do paska narzędzi