OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 6.12.2015 r.

 • 0

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 6.12.2015 r.

 1. Dziś I-a niedziela miesiąca, wystawienie N.S. i adoracja, po południu od godz. 15:30. Składka przeznaczona na cele Diecezjalne. To także dzień modlitw za Kościół na Wschodzie i możliwość złożenia ofiar pieniężnych do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7:00 i 17:00. po południu o godz. 17:00 poświęcenie medalików Niepokalanej i rozdanie dzieciom pierwszokomunijnym. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. rozpoczyna się w Kościele Nadzwyczajny Rok Święty, Jubileusz Miłosierdzia.

 3. W  środę adoracja N.S. wynagradzająca za grzechy świata i w parafii. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Józefczyk Krystyny.

 4. W czwartek spotkanie o godz. 17:00 młodzieży przygotowującej się w tym roku do Sakramentu Bierzmowania.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Frączek Dominika, 2) Filipek Kinga, 3) Hajdera Barbara, 4) Kurc Teresa, 5) Świeboda Jolanta, 6) Rutkowska Agata, 7) Grabowska – Głuszak Agata, 8) Puziewicz Magdalena, 9) Krowiak Barbara.

 6. Są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny, duże 12 zł, małe 5 zł jako pomoc dla biednych dzieci. Uzyskaną nadwyżkę z ofiar złożonych za świece pozostanie do dyspozycji w parafii na pomoc potrzebującym rodzinom z naszego terenu.
  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom


 7. Roraty o godz. 17:00 zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

 8. Zostały zamontowane nowe dodatkowe grzejniki na chórze i w zakrystii.
  Zakrystia została przemalowana, serdeczne “Bóg zapłać” składam 2-m parafianom p. Grzegorzowi i Łukaszowi za pomalowanie pomieszczeń zakrystii.


 9. Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Przy okazji otrzymania opłatków składamy ofiary. Ofiara ta to okazanie wdzięczności panu organiście za pracę wśród nas, jako wynagrodzenie całoroczne.
  W sobotę /12 grudnia br. od godz. 9:00 do ok. 20:00/ na dalszy ciąg Strażów – Zagumnie za torami kolejowymi do p. Kula oraz Strażów-Olszyny w stronę bażantarni.

  W niedzielę /13 grudnia br. od godz. 12:00 do godz. ok 16:00/ dalszy ciąg Strażów-Olszyny w stronę bażantarni.


 10. OSP w Strażowie składa serdeczne podziękowania za przyjęcie strażaków z kalendarzami i wsparcie finansowe naszej jednostki. Zebrano kwotę 3.509 zł która zostanie przeznaczona na sprzęt do dwóch pozyskanych samochodów.
 11. W następną niedzielę będzie rozprowadzany kolejny nowy numer gazetki “Głos Strażowa”  i będą też sprzedawane stroiki świąteczne i pierniczki.

INTENCJE MSZALNE 6 – 13.12.2015 r.


 

Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Trasa Pana Organisty na sobotę-niedzielę 12-13.12.2015 r. od godz. 09:00 do ok. 20:00,
w niedzielę 13.12.2015 r. od godz. 12:00 do ok. 16:00


Przejdź do paska narzędzi