Ogłoszenia duszpasterskie 9 Niedziela zwykła 29.05.2016 r.

 • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 9 Niedziela zwykła 29.05.2016 r.

 1. We wtorek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie Nabożeństw Majowych. W środę Dzień Dziecka, modlimy się w ich intencjach.

 2. We czwartek 2 czerwca br. święto rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie. 25 Rocznica Wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Dzieci otrzymają słodycze za udział w procesji i sypanie kwiatów.

 3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-y piątek i I-sza sobota miesiąca, spowiedź w I-y piątek od godz.17:00, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8:00.

 4. W piątek 3 czerwca Uroczystość NSPJ. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy św. Chrzest dziecka.

 5. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Przynosimy lampiony. Po nabożeństwie zmiana Tajemnic Różańcowych, składka ze Mszy św. przeznaczona na Radio Maryja i TV Trwam.

 6. W przyszłą niedzielę składka na cele Diecezjalne, bo I-sza niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszach Świętych Schola będzie zbierać datki do puszek na wycieczkę. W przyszłym tygodniu różaniec prowadzi róża Lidii Jachowicz.

 7. W niedzielę 5 czerwca br. odbędzie się III Dekanalny Przegląd Pieśni Maryjnych „DLA CIEBIE MATUCHNO ŚPIEWAM”.

  plakat III przeglad maryjny2016Program:

  16:00 – Msza św. w Kościele Parafialnym w Strażowie

  17:00 – Koncert Pieśni Maryjnych

  stoiska: mała gastronomia, rękodzieło


 8. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła (prace trwaj). Bądźmy ofiarni.

 9. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek też rano o godz.7:00, od 1 czerwca o godz. 18:00 litanie do NSPJ a potem Msza św., w niedzielę o godz. 15:45. Zapraszam.

 10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

  1)Marcin Wójcik , s. Edmunda i Marii, stan wolny, ur. w Ustrzykach Dolnych, zam. w Olszanicy, Parafia Olszanica z Ewą Rzeszutko, c. Jana i Barbary, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zapowiedź 1

  2) Kamil Lech, s. Władysława i Jolanty, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów  z Agnieszką Rogóż, c. Janusza i Bożeny, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zapowiedź 1


 11. INTENCJE MSZALNE –30.05. – 05.06.2016 r.


  Niech Maryja Królowa wyprasza
  u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
  potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


  źródło: youtube.com


Przejdź do paska narzędzi