Ogłoszenia duszpasterskie 8 Niedziela zwykła – 03.03.2019r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 8 Niedziela zwykła – 03.03.2019r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu po południu od godz. 15:30. Składka na WSD w Rzeszowie.

2. Od poniedziałku Msze św. w tygodniu o godz. 18:00.

3. W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza i dzień imienin ks. Bpa Kazimierza, modlimy się w jego intencji.

4. W środę początek Wielkiego Postu 40 – dniowego okresu, w którym przez słuchanie słowa Bożego, Modlitwę, Pokutę i czynną miłość bliźniego kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zapraszam w środę na Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00 i 18:00; w piątek na drogę krzyżową dla dzieci o godz. 16:30 (dzieci za udział otrzymają planszę ze znaczkami), dla wszystkich o godz. 18:00; w niedzielę gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Od środy popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o Ducha Pokuty. W środę popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Kościół w Polsce zachęca do abstynencji od alkoholu i używek.

6. W środę od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

7. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Pasierb Emilii.

8. W przyszłą niedzielę w parafii będziemy gościć o. Redemptorystę Ryszarda Niziołka, który nas wprowadzi w okres wielkiego postu i zapowie misje parafialne, które będziemy przeżywać od niedzieli Miłosierdzia Bożego do pierwszej niedzieli maja, połączone z odpustem parafialnym i jubileuszem erygowania parafii oraz rocznicy konsekracji kościoła.

9. W piątek po drodze krzyżowej i Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII i 3 gimnazjum.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Zofia Werle, 2)Krystyna Pitera, 3) Aldona Bałuszyńska, 4)Bogdan Kopeć, 5)Agata Czarnożycka, 6)Magdalena Dybowska, 7)Barbara Krupa, 8)Dorota Śmigiel, 9)Katarzyna Świerk, 10)Małgorzata Mendrala.

11. Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 7:00 i 18:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Komunikaty Kurii na VIII Niedzielę Zwykłą, 3 marca 2019 roku

Modlitwa na ulicach Rzeszowa – Droga Krzyżowa Krzyżowa ulicami Rzeszowa


Ogłoszenie społeczne

Dyrektor zespołu szkół w Strażowie informuje, że od 1 marca rozpoczęły się zapisy dzieci do nowego przedszkola oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zapisy trwać będą do końca marca. Karty zapisu są udostępnione w przedszkolu. Można je również pobrać i wydrukować ze strony internetowej przedszkola. Karty zapisy do klasy pierwszej można pobrać w sekretariacie szkoły.


Papieska intencja na kwiecień 2022

Za pracowników służby zdrowia

Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Przejdź do paska narzędzi