Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

1. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej.
O godz. 18:30 próba dzieci przed rocznicą pierwszej komunii św. z kl. IV. Rocznica pierwszej komunii św. w niedzielę 21 maja o godz. 11:00. Spowiedź dzieci rocznicowych i rodzin codziennie przed Mszą św.

2. Dni krzyżowe (poniedziałek, wtorek, środa) przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, a uroczystość w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na działalność radio VIA. W dni krzyżowe modlimy się litania do Wszystkich Świętych o urodzaje, o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy połączone z nabożeństwem Majowym, początek procesji o godz. 17:30.

3. W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W sobotę 23 rocznica sakry biskupiej księdza biskupa Ordynariusza, modlimy się w jego intencji. W sobotę 20 maja 2023 r. o godz. 10:00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie święcenia diakonatu 3 Alumnów z WSD w Rzeszowie. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Zofii Kamińskiej.

6. Bóg zapłać za ofiary i sprzątanie kościoła z przygotowaniem do pierwszej komunii św. rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Anna Szmuc, 2)Halina Lekowska, 3)Hania Pikor, 4)Urszula Skrobac, 5)Ludmiła Pietraszek, 6)Katarzynagancarz, 7)Sławomir Józefczyk, 8)Bożena Józefczyk, 9)Anna Wilk, 10)Barabra Werle.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na witraże, w tym tygodniu na tacę ze Strażowa z nr 33.

8. Rozpoczęły się prace przy remoncie ogrodzenia na cmentarz parafialnym. Planowane jest wykonanie nowej części  ogrodzenia betonowego (słupki, przęsła, murki), metalowa część przęseł będzie wypiaskowana i ocynkowana oraz zostaną zamontowane nowe murki i słupki ogrodzeniowe. Prace remontowe wykonuje firma z Łukawca, łączny kosz prac remontowych wyniesie ok. 70 tys. Obecnie dysponujemy połową tej kwoty. Aby  zakończyć planowany remont potrzebne są wpłaty darowizny od parafian oraz rodzin osób zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu. Wpłaty można dokonywać na konto parafialne w PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119 z dopiskiem „Remont ogrodzenia na cmentarzu” lub składać ofiary na tacę. A także u  sołtysa w poniedziałek 15.05.2023 r. w godz. 9 – 12, 16 – 19 przy podatku można wpłacać ofiary pieniężne na remont ogrodzenia na cmentarzu.
Bóg zapłać. Wpłaty na remont ogrodzenia dokonane u sołtysa przy zbieraniu podatku ze Strażowa z nr 90b, 239, 377g, 46, 43b, 205, 68a, 275, 233, 216, 6, 200. Bóg zapłać.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


W OBJĘCIACH MIŁOŚCI OJCA

Papież do Polaków: Pamiętajcie w modlitwie o doświadczonych wojną kobietach i dzieciach

 

Noc modlitwy za Polskę

Rekolekcje „Maryja! Spotkanie z Mamą”

21 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


Przejdź do paska narzędzi