Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

1. Dzisiaj po południu Gorzkie Żale o godz. 15:30 i Msza święta. Składka z gorzkich żali na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Dzisiejsza składka na ogrzewanie kościoła bo trzecia niedziela miesiąca.

2. W poniedziałek uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.

3. We czwartek 22.03. SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA od godz. 10:00 – 12:00, 15:00 – 16:30, 17:00 – 18:00 i Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

6. Rozpoczął się remont prezbiterium i dalszy ciąg remontu dzwonnicy, można składać w zakrystii u radnych parafialnych ofiary na ten cel. Koszt wydłużenia schodów, przesunięcia ambonek wynosi około 12 tyś. zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Kurdziel Edward, 2)Drapke Teresa, 3)Morawski Henryk, 4)Gwizdak Ewa, 5)Kwoszcz Zofia, 6)Korchowiec Andrzej, 7)Maziarz Aleksander, 8)Cebula Małgorzata, 9)Tomaka Marta, 10)Zielińska Martyna, 11)Skowronek Janusz,12)Cyrnek Maria.

8. Msze św. w poniedziałek o godz. 17:00, we wtorek i w środę o godz. 17:00 i 17:30, we czwartek o godz. 7:00 i 18:00, w piątek o godz. 18:00, w sobotę tylko o godz. 7:00. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8:30, dla dzieci o godz. 16:00 (dzieci przynoszą krzyżyki) o godz. 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne, o godz. 18:30 Droga Krzyżowa.

9. W zakrystii można zapisywać chorych, których odwiedzi się przed świętami w przyszłym tygodniu w środę 28 marca.

Strażów. Uroczystości pogrzebowe ŚP. Ks. Kanonika Edwarda Moskala [VIDEO i ZDJĘCIA]


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia

Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi