Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018r.

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej. Za ich przyczyną prosimy Boga, abyśmy na ich wzór zawsze mocno trwali w Chrystusie.

2. We wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy poprzez śpiew litanii do NMP. Nabożeństwo Majowe w dzień powszedni godz. 17:30 potem Msza św., w niedzielę i święta godz. 15:30 i Msza św. 2 maja Dzień Flagi , wywieszamy flagi na domach.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16:30 do 17:30, odwiedziny chorych od godz. 8:00. W pierwszą sobotę początek Nabożeństw Fatimskich, zmiana tajemnic różańcowych, składka na Radio Maryja i TV Trwam.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Lidii Jachowicz.

5. W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski, odpust parafialny, suma z procesją o godz. 11:00. Proszę do procesji zabrać chorągwie, feletrony (panie z Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego „Strażowianie”, rodzice komunijni, dziewczęta z kl. VII SP, II I III gimnazjum). Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Zapraszam.

6. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii. Można też wpłacać na konto parafialne, adres podany w Internecie, na stronie parafialnej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. W sobotę od godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

8. W Niedzielę 6 maja 2018 r. o godz. 10:30 Msza św. w intencji Strażaków z OSP w Strażowie z okazji św. Floriana patrona Strażaków. 

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Marta Majerska, 2)Bożena Krzyżańska, 3)Tomasz Węgrzyn, 4)Danuta Kuraś, 5)Aleksandra Rapiej, 6)Wanda Gancarz, 7)Anna Kania, 8)Elżbieta Biały, 9)Damian Cabulak, 10)Agnieszka Kopacz,11)Renata Płoch.

10. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek, w środę o godz. 7:00 i 18:00. 1 maja o godz. 14:00 Msza św. Ślubna.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Piotr Bogusław Świder, stan wolny, syn Tadeusza i Krystyny ur. w Rzeszowie zamieszkały w Zagorzycach Dolnych, parafia Zagorzyce Dolne z Wiolettą Anną Magoń, stan wolny, córka Stanisława i Anny, urodzona w Łańcucie, zamieszkała w Krasnem Parafia Strażów. Zap. II

12. Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek 30 kwietnia po Mszy św.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi