Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018r.

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej. Za ich przyczyną prosimy Boga, abyśmy na ich wzór zawsze mocno trwali w Chrystusie.

2. We wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych do wspólnej modlitwy poprzez śpiew litanii do NMP. Nabożeństwo Majowe w dzień powszedni godz. 17:30 potem Msza św., w niedzielę i święta godz. 15:30 i Msza św. 2 maja Dzień Flagi , wywieszamy flagi na domach.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16:30 do 17:30, odwiedziny chorych od godz. 8:00. W pierwszą sobotę początek Nabożeństw Fatimskich, zmiana tajemnic różańcowych, składka na Radio Maryja i TV Trwam.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Lidii Jachowicz.

5. W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski, odpust parafialny, suma z procesją o godz. 11:00. Proszę do procesji zabrać chorągwie, feletrony (panie z Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego „Strażowianie”, rodzice komunijni, dziewczęta z kl. VII SP, II I III gimnazjum). Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Zapraszam.

6. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii. Można też wpłacać na konto parafialne, adres podany w Internecie, na stronie parafialnej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7. W sobotę od godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

8. W Niedzielę 6 maja 2018 r. o godz. 10:30 Msza św. w intencji Strażaków z OSP w Strażowie z okazji św. Floriana patrona Strażaków. 

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na cele parafialne, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Marta Majerska, 2)Bożena Krzyżańska, 3)Tomasz Węgrzyn, 4)Danuta Kuraś, 5)Aleksandra Rapiej, 6)Wanda Gancarz, 7)Anna Kania, 8)Elżbieta Biały, 9)Damian Cabulak, 10)Agnieszka Kopacz,11)Renata Płoch.

10. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek, w środę o godz. 7:00 i 18:00. 1 maja o godz. 14:00 Msza św. Ślubna.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Piotr Bogusław Świder, stan wolny, syn Tadeusza i Krystyny ur. w Rzeszowie zamieszkały w Zagorzycach Dolnych, parafia Zagorzyce Dolne z Wiolettą Anną Magoń, stan wolny, córka Stanisława i Anny, urodzona w Łańcucie, zamieszkała w Krasnem Parafia Strażów. Zap. II

12. Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek 30 kwietnia po Mszy św.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi