Ogłoszenia Duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna 24.04.2016 r.

 • 0

Ogłoszenia Duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna 24.04.2016 r.

 1. Dzisiaj na prośbę Ojca Świętego Franciszka jest zbiórka ofiar pieniężnych do puszek po Mszy św. jako Pomoc Humanitarna Dla Ukrainy.

 2. Dzisiaj 24 kwietnia jest obchodzona w Polsce Niedziela Modlitw za Kierowców. Hasłem tegorocznej niedzieli są słowa: „MIŁOSIERNI NA DROGACH”.

 3. W środę 27.04. w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna. Będziemy gościć Ks. BP Edwarda Białogłowskiego.
 4. Plan wizytacji:9:30 – Powitanie i Msza św.,11:00 – Przedszkole,11:30 – Zespół Szkół,13:00 – obiad,13:45 – kancelaria,

  15:00 – chory,

  15:30 – rodzina wielodzietna,

  16:15 – cmentarz,

  17:00 – spotkanie z grupami w kościele,

  18:00 – Msza Św. z S. Bierzmowaniem.

  Bardzo proszę o liczne przybycie na Msze św. o godz.9:30 by przywitać Ks. BPa, oraz na Msze św. z obrzędem Sakramentu Bierzmowania. Na Mszy św. wieczornej składka na Duszpasterstwo Młodzieży. Zapraszam Grupy Duszpasterskie, które funkcjonują w Parafii: Róże Różańcowe, Apostolat Margaretka, Akcja Katolicka, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Grupa Modlitewna dla Intronizacji NSPJ w Parafii, Rada Parafialna, Parafialny Zespół Caritas, Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Rzeszowie, Towarzystwo Przyjaciół Radia Maryja I TV Trwam, Szkolne Koło Caritas, Schola, LSO, KSM, Koło Misyjne, na Msze św. i spotkanie o godz. 17:00. Zapraszam też Strażaków do udziału w tej uroczystości oraz Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Strażowie. Spowiedź przed S. Bierzmowania codziennie pół godziny przed Mszą św. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie kościoła i obejścia do tej uroczystości. Próba generalna przed wizytacją jutro tj. poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30.


 5. Próba dzieci komunijnych w piątek po Mszy św. wieczornej.

 6. Przyszła niedziela to I-a niedziela miesiąca i składka na WSD w Rzeszowie i 1 maja rozpoczęcie Nabożeństw Majowych, w niedzielę litania do NMP będzie śpiewana o godz. 15:45, a Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 15:30. Zapraszam.
  Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Bury Stanisława.


 7. Próba Scholi w wtorek o godz. 16:30.

 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Ślęzak Wanda, 2)Możdżeń Barbara, 3)Ignac Katarzyna, 4)Gunia Jadwiga, 5)Szczepek Katarzyna, 6)Ćwikła Magdalena, 7)Gunia Teresa, 8)Popek Bogumiła.

 9.  Msze św. w tym tygodniu o godzinie 18:00, w sobotę o godz. 14:00 Msza św. ślubna.

 10. 2 tygodnie temu po sumie znaleziono pewną kwotę pieniędzy. Można zgłosić się po odbiór w zakrystii.

 11. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać.

 12. Zapowiedzi przedślubne:
  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: 


  1) Marcin Łukasz Siwik syn Zdzisława i Anny Domarska, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Urszulą Krystyną Zając, córka Mariana i Haliny larwa, stan wolny, ur. w Biłgoraju, zam. w Woli Kulońskiej, Parafia Potok Górny. Zap. 3.


  2) Mariusz Krzysztof Puziewicz, syn Piotra i Ewy Wiercioch, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Łukawcu, Parafia Łukawiec p.w. Miłosierdzia Bożego z Izabelą Karoliną Kumor, córka śp. Wiesława i Marii Tokarz, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie. Zap. 3.


  3)Krzysztof Kamil Blim, syn Zbigniewa i Lucyny Szpetnar, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem Parafia Strażów z Katarzyną Koba, córka Janusza i Lucyny Śpiewak, ur. w Kolbuszowej, zam. w Przyłęk Parafia Ostrowy Tuszowskie. Zap 2.


  4)Dominik Łukasz Szybisz, stan wolny, syn śp. Adama i Urszuli Adamiec, ur. w Rzeszowie, zam. w Krasnem, Parafia Strażów z Izabelą Ritą Skomra, stan wolny, córka Artura I Renaty Rzezicka, ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie, Parafia MB Królowej Polski w Rzeszowie. Zap 1.


  5)Jarosław Kazimierz Barnat, stan wolny, syn Bolesława i Katarzyny Buk, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Mariolą Kołodziej, stan wolny, córka Andrzeja i Bożeny Skrobacz, ur. w Strażowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap 1           


 13. INTENCJE MSZALNE –25.04. – 01.05.2016 r.


  Niech Maryja Królowa wyprasza
  u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
  potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Przejdź do paska narzędzi