Ogłoszenia duszpasterskie 5 niedziela wielkanocna – 14.05.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 5 niedziela wielkanocna – 14.05.2017r.

1. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli. Po Mszy św. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu Wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata.

2. W środę po Mszy św. próba dzieci z kl.IV z okazji rocznicy pierwszej komunii św. spowiedź dla dzieci i rodziców, krewnych codziennie przed mszą św.

3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Caritas Parafialny.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Józefczyk Krystyny.

5. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła.

6. W sobotę 17 rocznica Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza.

7. W przyszłą niedzielę na sumie rocznica pierwszej komunii św., składka na potrzeby parafii (na remont dzwonów – instalacji) bo trzecia niedziela miesiąca.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, szczególne podziękowanie kieruje w stronę rodziców z kl. III dzieci komunijnych. Na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Elżbieta Szajnar, 2)Joanna Michalska, 3)Anna Wojtyszyn, 4)Bożena Kołodziej, 5)Agata Krawczyk, 6)Maria Stulin, 7)Kępowie, 8)Jolanta Laskowska, 9)Mariola Krawczyk, 10)Zofia Werle.

9. W tygodniu Nabożeństwa Majowe ku czci NMP o godz. 18:00 i Msza św., w niedzielę Majówka o godz. 15:45 i Msza św., w sobotę Msza św. Ślubna i rano o godz. 7:00.

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: 

1)Damian Jerzy Ataman, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Joanną Moniką Husiatyńską, stan wolny, ur. w Lubaczowie, zam. Horyniec Zdrój, parafia Horyniec Zdrój. Zap II.

2)Dariusz Mateusz Antonik syn Mariana i Czesławy Oleszycka, stan wolny, ur. w Lubaczowie, zam. w Młodowie, Parafia Młodów z Katarzyną Marią Płach, córka Janusza i Ewy Gwizdak, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap II.

3)Konrad Filip Rakszawski, stan wolny, syn Wiesława Stopyry i Wandy Rakszawskiej, ur. w Rzeszowie, zam. W Parafii Leżajsk oo. Bernardyni z Ewą Marią Trzyna, stan wolny, córka Krzysztofa i Beaty Stefanowskiej, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, parafia Strażów. Zap. I.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia
źródło: youtube.com


Ograniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi