Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na WSD w Rzeszowie.

2. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Józefy Kawy.

4. We wtorek od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej.

5. W czwartek o godz. 18:30 próbna spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a w sobotę od godz. 9:00 – 10:00 spowiedź dla dzieci z kl. III, rodziców, rodziny przed pierwszą komunią świętą, a pierwsza komunia św. w przyszłą niedzielę 14 maja o godz. 11:00.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary grupie sprzątającej, a w tym tygodniu proszę do sprzątania i dekoracji kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na witraże w ubiegłym tygodniu ze Strażowa z nr 11. Bóg zapłać. Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

8. Nabożeństwo Majowe w tygodniu o godz. 17:40 i Msza św., a w niedzielę o godz. 15:40 i Msza św. Zapraszam.

9. Rozpoczęły się prace przy remoncie ogrodzenia na cmentarz parafialnym. Planowane jest wykonanie nowej części  ogrodzenia betonowego (słupki, przęsła, murki), cześć metalowa będzie wypiaskowana i ocynkowane oraz zostaną zamontowane nowe słupki ogrodzeniowe. Prace remontowe wykonuje firma z Łukawca, łączny kosz prac remontowych wyniesie ok 70 tys. Obecnie dysponujemy połową tej kwoty. Aby  zakończyć planowany remont potrzebne są wpłaty darowizny od parafian oraz rodzin zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu. Wpłaty można dokonywać na konto parafialne w PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119 z dopiskiem „Remont ogrodzenia na cmentarzu” lub składać ofiary na tacę. A także u sołtysa przy dokonaniu opłaty za II ratę podatku.
Jeżeli będziemy posiadać wystarczające środki finansowe to remont ogrodzenia planujemy zakończyć od 31.09.2023 r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


JA JESTEM DROGĄ I PRAWDĄ, I ŻYCIEM

KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Wielkanocna, 07.05.2023 r.

Przewodniczący Episkopatu na Jasnej Górze: W ręce Królowej Polski polecamy losy przebaczenia i pojednania polsko-ukraińskiego

Papież do Polaków: Przyzywajcie wstawiennictwa Królowej Polski dla waszego kraju i całej Europy

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Jasnej Górze z udziałem Episkopatu

Tydzień Modlitw o Powołania (30 kwietnia – 6 maja)

Rozważania majowe ze Sługą Bożym Jackiem Krawczykiem


Przejdź do paska narzędzi