Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła – 29.10.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 30 niedziela zwykła – 29.10.2017r.

1. W poniedziałek i we wtorek Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16:30 i Msza święta. W poniedziałek po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy Intronizacyjnej NSPJ za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

2. We środę 1 listopada br. Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 13:00 z procesją na cmentarz i z modlitwami za zmarłych.
Przypomnienie możliwości zyskania odpustów za zmarłych:
W uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w dzień zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarują za zmarłych.
Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do spowiedzi i komunii św. Pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze Nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według Intencji Ojca Świętego.

W listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach od 1 – 8.XI – odpust zupełny, w pozostałych dniach – cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. Wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

3. W czwartek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. O godz. 9:00, 9:30, 16:00, 16:30, 17:00 wypominki i Msza święta.
W tygodniu wypominki o godz. 17:00 i Msza św., w niedzielę o godz. 15:45 i Msza święta.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, spowiedź w piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych o godz. 8:00, w sobotę Msza św. i zmiana Tajemnic Różańcowych godz. 17:00, składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam, Chrzest dziecka. Zapraszam. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kłęk Haliny.

5. Radni Parafialni dyżurują i przyjmują wpłaty na odnowienie dzwonnicy i bramy wejściowej. Bóg zapłać dotychczasowym ofiarodawcom. Już jest zrobiona nowa tablica rozdzielcza dla działania dzwonów.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby z Zagumnia:
1) Maria Szpyrka, 2)Anna Kopeć, 3)Anna Jachowicz, 4)Renata Jachowicz, 5)Jolanta Lech, 6)Ewa Nowak, 7)Zofia Rąb, 8)Beata Konieczny, 9)Renata Wiśniowska – Lipa.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi