Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017r.

1. Dzisiaj przeżywamy Ogólnopolską Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny połączoną z Pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Zachęcam wszystkich do sięgania po biblię w Tygodniu Biblijnym. W naszej parafii dziś też składka na potrzeby parafii.

2. Od jutra rozpoczęcie Nabożeństw Majowych Ku czci NMP. Na godz. 18:00 zapraszam wszystkich parafian do wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej, potem Msza święta, w niedzielę litania do NMP o godz. 15:45.

3. Wtorek 2 maja to Dzień Flagi, wywieszamy flagi na domach.

4. W środę uroczystość NMP Królowej Polski – Odpust Parafialny. Msze św. oodz. 8:00, 11:00 z procesją, 16:00. Zapraszam. Na procesji proszę mężczyzn do niesienia chorągwi, baldachimu, dziewczęta, rodziców z kl. III do niesienia obrazów i feretronów. W środę 3 maja to również dzień Modlitw za Emigrację.

5. W czwartek po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00. W pierwszą sobotę o godz. 18:00 Nabożeństwo Fatimskie, zmiana Tajemnic Różańcowych, składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam. Na procesję Fatimską przynosimy świece, Litania Loretańska będzie śpiewana o godz. 17:45. Zapraszam.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, w parafii będziemy gościć diakona i kleryków z WSD w Rzeszowie. Po każdej Mszy św. spotkanie z alumnami z rzeszowskiego seminarium.

8. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Wojanr Heleny.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary. Na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Dziadosz Teresa, 2)Gunia Dawid, 3)Malec Halina, 4)Gunia Lucyna, 5)Ślęzak Wanda, 6)Możdżeń Barbara, 7)Ignac Katarzyna, 8)Gunia Jadwiga, 9)Szczępek Katarzyna, 10)Ćwikła Magdalena, 11)Gunia Teresa, 12)Popek Bogumiła.

10. Parafia Krasne organizuje wyjazd do Częstochowy 06.05.2017r.  w pierwszą sobotę miesiąca na Akt Zawierzenia Siebie i Swojej Rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu przy kościele w Krasnem, powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt 60 zł. Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń.

11. W tygodniu nabożeństwa majowe o godz. 18:00 i msza święta, ale w poniedziałek, we wtorek, msza św. Też rano o godz. 7:00.

  1. Zapowiedzi przedślubne:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Krzysztof Tomasz Piróg, stan wolny, syn Kazimierza i Heleny Pancerz, ur. w Rzeszowie, zam. w Terliczce z Magdaleną Marią Nycz, stan wolny, córka Waldemara i Jolanty Szałęga, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie. Zap. I

Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com


Przejdź do paska narzędzi