Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu tzw. Niedziela „Gaudete” – 16.12.2018r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu tzw. Niedziela „Gaudete” – 16.12.2018r.

1. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca składka na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Szkolne koło Caritas dzisiaj rozprowadza stroiki Bożonarodzeniowe. Zebrane pieniądze będą przekazane dla młodej 26- letniej matki chorej na raka. Dzisiaj też rozprowadzany jest „ Głos Strażowa” w cenie 2 zł. Jest w nim dokładny plan spowiedzi i godziny Mszy św. na święta oraz zestawienie prac w 2018 r.

3. Od jutra rozpoczyna się druga część Adwentu skierowana ku świętom tajemnicy wcielenia.

4. We wtorek próba Scholi o godz. 17:00.

5. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża Małgorzaty Pierzchały.

6. We czwartek 20 grudnia spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia od godz. 10:00 – 11:45 ,15:00- 16:30, 17:00- 18:00.

7. We czwartek od godz. 9:00 -10:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

8. W piątek koronkę do Bożego Miłosierdzia prowadzi Caritas Parafialny.

9. W przyszłą niedzielę 23 grudnia prosimy aby dzieci przyniosły do kościoła na mszę św. o godz. 10:30 figurki dzieciątka Jezus, które poświęcimy i zaniesiemy je do domu położymy na stół wigilijny.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1) Beata Liskowicz, 2) Helena Machowska, 3) Elza Grudniewicz, 4) Wioletta Foryt, 5) Halina Peszko, 6) Paulina Chlebek, 7) Monika Kluz, 8) Bożena Sałek, 9)Ewa Cisek, 10) Renara Mamczur. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych proszeni są do wykonania w kościele dekoracji bożonarodzeniowej tj. Szopki, choinek.

11. Roraty w tygodniu o godz. 7:00, we czwartek Msza św. rano o godz. 7:00 i 18:00. Ze względu na spowiedź w naszym dekanacie nie ma mszy św. po południu oprócz czwartku. We czwartek o godz. 18:00 Chrzest dziecka.

12. W zakrystii zapisujemy chorych, których odwiedzę przed świętami we wtorek 18 grudnia od godz. 14:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


3odcinek rekolekcji adwentowych “Przekleństwa”, zatytułowany: Dlaczego to robisz?


Ograniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi