Ogłoszenia duszpasterskie 28 Niedziela zwykła 9.10.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 28 Niedziela zwykła 9.10.2016 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XVI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „BĄDZCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”. Po mszach świętych zbiórka do puszek ofiar pieniężnych dla młodzieży zdolnej a biednej z naszej diecezji.

2. Ogłoszenie Dyrektora Szkoły:
Dyrektor Zespołu Szkół w Strażowie serdecznie zaprasza mieszkańców Strażowa na Jubileusz 110-lecia Powstania Szkoły, który odbędzie się 13 października (czwartek).
Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 8:30 celebrowaną przez Jego Ekscelencje Księdza Biskupa Jana Wątrobę, w czasie której nastąpi poświęcenie Sztandaru Zespołu Szkół w Strażowie. Dalsza część uroczystości odbędzie się w Szkole, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca posła i senatora Józefa Jachowicza. Podczas Jubileuszu będzie rozprowadzana książka okolicznościowa „110 lat szkoły w Strażowie”. Zachęcam do wzięcia udziału w uroczystościach: absolwentów, rodziców i mieszkańców Strażowa, zarówno w kościele, jak i w szkole, ponieważ jest to niepowtarzalna okazja do spotkania się po latach.

3. W czwartek, 13 października przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda, módlmy się w intencji solenizanta.

4. We wtorek po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy dla Intronizacji NSPJ w Naszej Parafii. W przyszłym tygodniu różaniec prowadzi róża Rydzik Anny.

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, składka na potrzeby parafii – na ogrodzenie kościoła.

6. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła. Dotychczasowym ofiarodawcom składamy bóg zapłać.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby:
1)Pudło Grażyna, 2)Kopiec Elżbieta, 3)Chmiel Bogumiła, 4)Hipnar Lucyna, 5)Cyrek Maria, 6)Płach Ewa, 7)Salach Ewelina, 8)Szubart Jolanta.

8. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:30. Msze św. W tygodniu o godz. 18:00, w niedzielę na sumie chrzest dziecka.
W poniedziałek zbiórka ministrantów o godz. 18:30, próba Scholi we wtorek o godz. 16:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaźródło: youtube.com


Ograniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi