Ogłoszenia duszpasterskie Święto Świętego Szczepana – 26.12.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Świętego Szczepana – 26.12.2016 r.

1. We wtorek, 27 grudnia przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, modlimy się w intencji naszego Pasterza.

2. W piątek, 30 grudnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

3. W sobotę, 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Tradycyjnie dziękujemy Bogu za wszystkie łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Msza św. o godz. 16:00. Zapraszam.

4. W niedzielę, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Dzień modlitwy o pokój na świecie. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O stworzycielu, duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. To też pierwsza niedziela miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie.

5. Radni Parafialni dyżurują i przyjmują w zakrystii wpłaty na ogrodzenie kościoła. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Pasierb Emilii.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na dekorację bożonarodzeniową, na wtorek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Magdalena Mazur, 2)Lidia Hajduk, 3)Agata Grabowska – Głuszak, 4)Lucyna Kamińska, 5)Elżbieta Kamińska, 6)Justyna Ruszel, 7)Mariola Bilut, 8)Agata Wrona, 9)Małgorzata Borowiec, 10)Barbara Szałęga, 11)Małgorzata Kula.

7. Od jutra kolęda – wizyta duszpasterska. W tym roku po tej stronie co kościół do Bażantarnii. Wtorek do piątku od godz. 15:00 – 20:00, w sobotę 31 grudnia od godz. 9:00 – 12:00.
Plan kolędy:
– wtorek godz. 15:00 – od Kamienicy Cyrnek Janiny w stronę Burego Jana do rodziny Józefczyków;
– środa godz. 15:00 – od Józefczyków w stronę sklepu, na Olszyny do rodziny Krupów;
– czwartek godz. 15:00 – od Krupów do końca Olszyn;
– piątek godz. 15:00 – od Cyrnków do Lucyny Buk;
– sobota godz. 9:00 – od Peszków do kościoła;

8. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę na świece wigilijne. Nadwyżka ze sprzedaży w tym roku to 229 zł.

9. Msze św. od wtorku do piątku o godz. 8:00, na zakończenie 2016 r. o godz. 16:00. 31 grudnia br. Chrzest dziecka o godz. 17:15.

10. Gazetki katolickie wydanie świąteczne „Gość Niedzielny” 8 zł, „Niedziela” 10 zł.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


Życzenia na Boże Narodzenie biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby


źródło: youtube.com


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi