Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela zwykła 11.09.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela zwykła 11.09.2016 r.

1. Jutro 12 września  w parafiach Miasta Rzeszowa uroczystość M.B. Rzeszowskiej. W pozostałych parafiach  diecezji – wspomnienie obowiązkowe.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Grupy dla Intronizacji NSPJ w Naszej Parafii.

3. W środę 14.09. Święto Podwyższenie Krzyża Świętego.

4. W piątek Caritas Parafialny odmawia koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Lidii Jachowicz.

5. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na ogrodzenie kościoła.

6. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii, bo trzecia niedziela miesiąca (na ogrodzenie) oraz ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby:
1)Cyrnek Janina, 2)Nycz Jolanta, 3)Nycz Beata, 4)Rejman Teresa, 5)Mazur Marta, 6)Janik Zofia, 7)Trzyna Beata, 8)Kopeć Anna, 9)Jastrząb Krystyna.

8. W piątek o godz. 18:00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. III gimnazjum.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1.Bartłomiej Wróbel syn Andrzeja i Kazimiery Drewniak, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Błażowej, Parafia Błażowa z Adrianną Agatą Czarnożycką, córka Roberta i Agaty Ciąpała, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap. III

2.Łukasz Dec syn Adama i Grażyny, stan wolny, ur. w Lubaczowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Moniką Stanik córka Eugeniusza i Krystyny, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie, Parafia Rzeszów – Saletyni. Zap. III

3.Łukasz Piotr Kowalski syn Leona i Zofii Nalepa, stan wolny, ur. W Rzeszowie, zam. w Mogielnicy, Parafia Mogielnica z Kamilą Anną Krajka córka Ignacego i Haliny Wisz, stan wolny, ur. W Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. Zap. II

10. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek też o godz. 7:00 rano, w sobotę chrzest dziecka.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaźródło: youtube.com


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi