Ogłoszenia duszpasterskie 18 Niedziela zwykła – 31.07.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 18 Niedziela zwykła – 31.07.2016 r.

Category : WYDARZENIA

1. Od jutra miesiąc trzeźwości. W miesiącu sierpniu w szczególny sposób chcemy modlić się i angażować w różne dzieła służące trosce o trzeźwość w naszych rodzinach, parafiach, ojczyźnie.

2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych „CUD NAD WISŁĄ W 1920 r., POWSTANIE WARSZAWSKIE W 1944 r. I wielki zryw narodowy i powstanie solidarności w 1980r. Modlimy się za ojczyznę.

3. We wtorek 2 sierpnia możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcujnkuli”. Warunki: 1)pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę W Boga, 2)sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej), 3)komunia święta, 4)modlitwa według intencji ojca świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8:00, spowiedź od godz. 17:00, pierwsza sobota Nabożeństwo Fatimskie z procesją o godz. 18:00, zmiana tajemnic różańcowych, składka na dzieła Radia Maryja I TV Trwam.

5. W sobotę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego, różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Kawy Józefy.

6. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Czapor Elżbieta 2)Rząsa Janina 3)Weber Małgorzata 4)Papiernik Joanna 5)Błońska Zdzisława 6)Nycz Renata 7)Rejman Barbara 8)Grzesik Teresa.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
1.Mariusz Grzegorz Hipnar syn Adama i Lucyny słowik, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Sylwią Tama córka Franciszka i Marii Kurcek, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. zap. III.

9.Grzegorz Jaworski syn Stanisława i Marii, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów,  z Anną Janik córka Adama i Małgorzaty, stan wolny, ur. w Dębicy, zam. w Rzeszowie, Parafia Św. Józefa Kalasancjusza. zap. II

6. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, we wtorek o godz. 7:00. Zapraszam.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com


Ograniczenia

Uwaga! Od 15 grudnia w świątyni obowiązuje limit – maks. 30 proc. obłożenia.

Uwaga! Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku braku okazania dokumentów i zapełnienia limitu – możesz nie wejść do miejsca kultu religijnego.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Papieska intencja na styczeń 2022

O wychowanie do braterstwa Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
Przejdź do paska narzędzi