Ogłoszenia duszpasterskie 16 Niedziela zwykła 17.07.2016 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 16 Niedziela zwykła 17.07.2016 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, składka na cele parafialne – na ogrodzenie kościoła.

2. W poniedziałki w tygodniu Nowenna do św. Antoniego Padewskiego.

3. Od 20.07. – 25 lipca w naszej diecezji odbywać się będą tzw. Dni w Diecezjach, w czasie których gościć będziemy młodzież z całego świata w drodze na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W środę 20 lipca przeżywać będziemy trzecią rocznicę Ingresu do Katedry, Pasterza naszej diecezji Ks. Bpa Jana Wątrobę. Módlmy się w jego intencji.

4. W sobotę 23.07. Święto św. Brygidy, patronki Europy.

5. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża Józefczyk Krystyny.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła proszę następujące osoby: 1)Dorota Wiatr, 2)Lucyna Buk, 3)Ewa Misiewicz, 4)Helena Jachowicz, 5)Dominika Puziewicz, 6)Wioletta Dec, 7)Anna Kuna, 8)Zającowie.

7. Radni parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na dokończenie ogrodzenia wokół kościoła.

8. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej mszy św. i zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy organizowane przez MIVA Polska.

9. Dbajmy o porządek na cmentarzu, również odnośnie pochówku naszych krewnych zmarłych. Ogłoszenie w ubiegłą niedzielę odnośnie tej sprawy dotyczyło wszystkich parafian, a nie tylko rodziny, która pochowała śp. Stanisława Trzynę. Dokładny regulamin pochówku zmarłych będzie ogłoszony niebawem na nowej tablicy informacyjnej przy wejściu na cmentarz.

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Mariusz Grzegorz Hipnar syn Adama i Lucyny Słowik, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów z Sabiną Sylwią Tama córka Franciszka i Marii Kurcek, stan wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie, Parafia Strażów. zap. I

11. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, ale we wtorek i w czwartek o godz. 7:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com


Papieska Intencja Apostolstwa na maj 2024

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Koncert Pieśni Maryjnych

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi