Ogłoszenia duszpasterskie – 1. Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024 r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie – 1. Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024 r.

1. Po południu o godz. 15:20 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym i Msza św. Składka z gorzkich żali na dekoracje do Bożego grobu.

2. Dzisiaj składka na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. 25 lutego br. w II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Po mszach świętych zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.

4. W środę od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Grupy Intronizacyjnej.

5. W czwartek święto katedry Św. Pawła Apostoła.

6. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Romana Buk.

7. Bóg zapłać za ofiary kolędowe.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na witraż ze Strażowa z nr 225a, 28/4, grupa sprzątająca (350zł) i na ogrodzenie z nr 28/4.
Został zamontowany witraż w kościele sakrament „Namaszczenie chorych” i został zamówiony kolejny sakrament pokuty. W dalszym ciągu proszę o składanie ofiar na ten cel. Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary i sprzątanie kościoła, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby: 1)Anita Małecka, 2)Halina Krajka, 3)Małgorzata Lisak, 4)Przemysław Lisak, 5)Aneta Dąbrowska, 6)Maria Domaradzka, 7)Marzena Ataman, 8)Zofia Kołodziej, 9)Krystyna Szałęga, 10)Bożena Stec, 11)Irena Barnat.

10. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII w piątek ok. godz. 17:30 i w niedzielę po sumie ok. godz. 12:00. Obecność obowiązkowa, przynosimy indeksy i długopisy.

11. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przesyła tradycyjne skarbonki wielkopostne dla dzieci i rodziców jako jałmużna wielkopostna na rzecz ubogich rodzin, seniorów. Są do odebrania na stoliku za ławkami. W niedzielę Miłosierdzia Bożego będzie wystawiony kosz przed ołtarzem na ten cel. Są też do nabycia baranki wielkanocne w cenie 8 zł, rozprowadzane przez panie z parafialnego Caritasu. Złożone za baranki ofiary będą przeznaczone na rzecz pomocy osobom starszym.

12. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:00 i Msza św.

13. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w III niedzielę Wielkiego Postu tj. 3 marca i potrwają do wtorku 5 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Łukasz Chmielewski proboszcz parafii p.w. św. J.P II w Rzeszowie. Plan rekolekcji podany będzie w następną niedzielę.

Drogi Twe, Panie, to łaska i wierność


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


JEZUS-NOWY ADAM GŁOSI EWANGELIĘ BOŻĄ

Intencje mszalne od 19.02 – 25.02.2024 r.

Papież do Polaków: Modlitwa, post i jałmużna niech będą drogą budowania pokoju

Rzecznik Episkopatu: Wielki Post to czas otwarcia się na Pana Boga i drugiego człowieka

Papież na Wielki Post: Jest to czas nawrócenia, czas wolności

Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa

Komunikaty Kurii – 1. Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024 r.


Przejdź do paska narzędzi