Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, który jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wspominamy pierwsze przyjęcie syna Bożego do ludzi, a dzisiaj kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 17:00. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych. Spowiedź adwentowa codziennie pół godziny przed Mszą św. przez okres adwentu trwa akcja trzeźwościowa.

2. Dzisiaj składka na ogrzewanie kościoła, a po Mszy św. puszka jako pomoc kościołowi w potrzebie, w tym roku dla Libanu.

3. W przyszłą niedzielę 5 grudnia rozpoczyna się Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8:00. Są to równocześnie świąteczne odwiedziny. Proszę zapisywać w zakrystii chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć komunie św. przedświąteczną, a na co dzień nie są odwiedzani z posługą sakramentalną w pierwsze piątki. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16:00. Pierwsza sobota wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i adoracja grupy intronizacyjnej. Msza św. roratnia o godz. 17:00, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na dzieła radia Maryja i TV Trwam.

5. W niedzielę 5 grudnia będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Modlimy się za misjonarzy i po Mszach św. puszka ofiar pieniężnych jako pomoc kościołowi na wschodzie.

6. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Łucji Wisz.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby z „bażantarni”:
1)Elżbieta Rączy, 2)Mariola Znamirowska, 3)Krzysztof Kot, 4)Izbela Budak, 5)Krystyna Szydełko, 6)Natalia Kurzawa, 7)Anna Ryba, 8)Gembarowski Tadeusz, 9)Lucjan Góźdź, 10)Sylwia Lecka.

8. Są do nabycia na stół wigilijny z Caritasu świeczki adwentowe, na stoliku za ławkami. Ofiara ze świeczek przeznaczona jest na wspieranie ubogich dzieci przez cały rok. Świeca duża 15 zł, świeca mała 6 zł.

9. Ks. Paweł w Przemyślu rozpocznie odprawianie gregorianki od 1 grudnia za śp. Danutę Herman.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na cmentarzu 1 listopada – na wywóz śmieci (kwota 5.331 zł). Bardzo prosimy ks. Proboszcz i radni parafialni o składanie ofiar do puszki w dalszym ciągu na wywóz śmieci z cmentarza, do tej pory parafia zapłaciła ponad 8 tyś. zł. Puszka na wywóz śmieci z cmentarza znajduję się w kościele za ławkami.

11. Parafialny Zespół Caritas zebrał ubiegłej niedzieli do puszek kwotę 671 zł. Przeznaczoną dla uchodźców. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za dar serca. Bóg zapłać.

potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia.

Intencje mszalne od 29.11-05.12.2021 r.

EWANGELIA – OCZEKIWANIE NA POWTÓRNE PRZYJŚCIE CHRYSTUSA EWANGELIA

Nowenna przed 430. rocznicą urodzin św. Andrzeja Boboli

Droga do Betlejem. Roraty 2021

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Adwentu, 28.11.2021 r.

Coraz bliżej procesu beatyfikacyjnego Jacka Krawczyka

Papież do Polaków: Adwent przypomina nam, że życie ludzkie jest ciągłym oczekiwaniem