Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu – 03.12.2017r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu – 03.12.2017r.

1. Rozpoczynamy Adwent i czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Roraty o godz. 17:00 zapraszam dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Spowiedź adwentowa 20 grudnia, w związku z tym, że wigilia wypada w 4 niedzielę Adwentu 24 grudnia to Msze św. będą 7:00, 9:00, 11:00.
Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po południu Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15:30. Składka na cele diecezjalne.

2. Przez okres Adwentu trwa akcja trzeźwościowa. W sobotę 9 grudnia b.r. Diecezjalny Kongres Trzeźwości o godz. 9:00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego zespołu KEP ds. Apostolatu Trzeźwości.

3. We wtorek 5 grudnia rozpoczyna się Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Józefczyk Krystyny.

5. Caritas parafialny rozprowadza świece na stół wigilijny duże – 12 zł, małe – 5 zł, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017 r. oraz „Torby Miłosierdzia” jako zbiórka żywności i środków czystości dla potrzebujących.

6. Radni Parafialni dyżurują w zakrystii i przyjmują wpłaty na potrzeby parafii. Dotychczasowym ofiarodawcom składam „Bóg zapłać”.

7. W zakrystii są kalendarze misyjne na ścianę w cenie 5 zł.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1) Lidia Hajduk, 2)Lucyna Kamińska, 3)Elżbieta Kamińska, 4)Justyna Ruszel, 5)Mariola Bilut, 6)Agata Wrona, 7)Małgorzata Borowiec, 8)Barbara Szałęga, 9)Natalia Strażewska, 10)Małgorzata Kula.

9. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Na wieczornej Mszy św. poświęcenie medalików Niepokalanej dla dzieci komunijnych. Po mszy św. o godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

10. W 2 niedzielę Adwentu, 10 grudnia obchodzimy XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie kościoła katolickiego w krajach Europy wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach świętych puszka na cel wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną kościoła katolickiego na wschodzie.

11. Roraty w tygodniu o godz. 17:00, a w piątek o godz. 18:00, w poniedziałek też Msza św. Rano o godz. 7:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


źródło: youtube.com


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi