Kleryk Jakub Gunia przyjął strój duchowny – Obłóczyny 07.12.2015 r.

  • 0

Kleryk Jakub Gunia przyjął strój duchowny – Obłóczyny 07.12.2015 r.

W Wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, która obchodzona jest w Kościele 8 grudnia,  kleryk z naszej parafii Jakub Gunia wraz z siedmioma braćmi z kursu III w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie przyjęli strój duchowny – sutannę. Uroczystej Eucharystii w kaplicy seminaryjnej przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Jan Wątroba.

Ksiądz Biskup wygłosił również homilię, w której mówił, że sutanna jest dla każdego, który ją nosi zarówno zadaniem, jak i przestrogą. Szczególnie w rozpoczynającym się Jubileuszowym Roku Miłosierdzia powinna nam ona przypominać, że kapłan ma być znakiem miłosierdzia. Odwołując się do patrona dnia, św. Ambrożego, Ksiądz Biskup zauważył, że tak jak on pomagał ludziom przyjść do Chrystusa, tak samo i my, przygotowujący się do kapłaństwa, mamy być w przyszłości, ale także i teraz takimi przewodnikami dla innych.

Sutanna jest zewnętrznym znakiem całkowitego oddania się Chrystusowi, ale zaprasza też do postawy świadectwa i odwagi wobec świata do którego idziemy. Nowoobłóczonym klerykom życzymy dużo radości i dalszego postępu na drodze przygotowania do kapłaństwa.

Módlmy się za naszych kleryków Jakuba Gunia i Damiana Lekowskiego, aby najbliższe lata był dla nich czasem dobrego i owocnego przygotowania do święceń kapłańskich.

Przyjęcie stroju duchownego- Obłóczyny 07.12.2015

phoca_thumb_l_4
phoca_thumb_l_3
phoca_thumb_l_7
phoca_thumb_l_8
phoca_thumb_l_34
phoca_thumb_l_10
phoca_thumb_l_13
phoca_thumb_l_14
phoca_thumb_l_17
phoca_thumb_l_33
phoca_thumb_l_29
phoca_thumb_l_30
phoca_thumb_l_11
phoca_thumb_l_27
phoca_thumb_l_23
phoca_thumb_l_28
phoca_thumb_l_31
phoca_thumb_l_32
phoca_thumb_l_37
phoca_thumb_l_35
phoca_thumb_l_36

zdjęcia: WSD w Rzeszowie

źródło: www.wsd.rzeszow.pl

 


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi