Nowy Hiob

  • 0

Nowy Hiob

Category : WYDARZENIA

Czy słyszałeś kiedyś o św. Józefie Kalasancjuszu? Czy wiesz, że to właśnie, dzięki jego staraniom dzisiaj każdy z nas ma swobodny dostęp do bezpłatnej edukacji? Skoro udało mu się tyle osiągnąć, to dlaczego został nazwany przez Kościół „Hiobem Nowego Testamentu”? Odpowiedzi na to pytanie dostarczyła 3 grudnia 2017 roku premiera musicalu pt. “Nowy Hiob” przygotowanego przez Młodzieżowy Teatr „ATMOSFERA”, który działa przy parafii świętego Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie już od pięciu lat. Młodzi aktorzy poprzez muzykę chcieli opowiedzieć widzom o dość burzliwym życiu Założyciela Zakonu Pijarów. Jego droga do świętości była wysłana cierniami intryg, ogromnymi kamieniami niesprawiedliwości oraz błotem zdrady.
Jeśli jesteś ciekawy, jak potoczą się losy mało znanego we współczesnym świecie św. Józefa Kalasancjusza, to Młodzieżowy Teatr „ATMOSFERA” bardzo serdecznie zaprasza Cię na kolejne spektakle „Nowego Hioba” :
• 09/12/2017 (sobota) – 19.00
• 10/12/2017 (niedziela) – 16.00
• 16/12/2017 (sobota) – godz. 19.00
• 17/12/2017 (niedziela) – godz. 16.00

Każdy ze spektakli trwa 1 godz. 30 min. i będzie przedstawiany w auli pod kościołem św. Józefa Kalasancjusza (ul. Lwowska 125, Rzeszów).

Przeżywamy czas Adwentu, a zatem jak najlepiej chcemy przygotować się na przyjęcie do swoich serc, do swoich domów i rodzin Dzieciątka Jezus… A kto lepiej nie ukaże nam drogi do przyjęcia Dziecka, jak nie sam Józef Kalasancjusz, który przyjął (i nadal przyjmuje) do swoich szkół rzesze dzieci, a co najważniejsze przyjął do swojego życia Boga i potrafił Mu wiele oddać…
Idźmy do Betlejem wspólnie ze św. Józefem Kalasancjuszem!

Młodzieżowy Teatr ATMOSFERA


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi