Mobilny przewodnik dla uczestników ŚDM 2016

  • 0

Mobilny przewodnik dla uczestników ŚDM 2016

Wydano aplikację mobilną “Pielgrzym” przeznaczoną dla pielgrzymów, którzy przybędą na ŚDM. Jest to  mobilny przewodnik, mapa i informator. Aplikacja została stworzona we współpracy Komitetu Organizacyjnego ŚDM z firmą Comarch.
 
Od 19 maja osoby posiadające urządzenia mobilne z systemem Android, IOS lub Windows mogą pobrać aplikację „ŚDM 2016”. Aplikacja ułatwia poruszanie się po Krakowie i okolicach w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży. Jest darmowa i dostępna w dziewięciu językach dzięki czemu przybysze z całego świata będą mogli bez problemu wybrać język, w którym się porozumiewają.
 
Każdy użytkownik będzie mógł spersonalizować aplikację, poprzez wprowadzenie swojego miejsca zakwaterowania, katechez w których chce uczestniczyć lub miejsc, które chciałby odwiedzić. Główne funkcjonalności będą dostępne w trybie offline, co umożliwi pracę nawet w sytuacji utrudnionego dostępu do Internetu.
 
W aplikacji dostępna będzie mapa, na której zaznaczone zostaną miejsca najważniejszych wydarzeń w czasie ŚDM. Możliwe będzie wyznaczenie trasy od lokalizacji, w której aktualnie znajduje się pielgrzym do wybranego punktu na mapie. Nie zabraknie przewodników pomagających pielgrzymom w dotarciu i zwiedzeniu interesujących miejsc w Krakowie.
 
Aplikacja wyposażona jest również w rozmówki, teksty liturgiczne, modlitewniki oraz śpiewniki pomagające pielgrzymom w kontaktach i ułatwiające przeżycie duchowe Światowych Dni Młodzieży.
 
W aplikacji znajdzie się spis najważniejszych numerów kontaktowych do służb odpowiadających za bezpieczeństwo, czy do placówek dyplomatycznych dzięki czemu, goście ŚDM nie muszą szukać ich na własną rękę, a ponad to będą mieli je w jednym i łatwo dostępnym miejscu.
 
W aplikacji znajduję się bardzo pomocny  – harmonogram wszystkich wydarzeń związanych z ŚDM. Poza najważniejszymi uroczystościami religijnymi uwzględnia on, także katechezy oraz wszelkie inicjatywy Festiwalu Młodych. Wszystkie te wydarzenia będzie można wyszukiwać wg. miejsca, w którym użytkownik aktualnie się znajduje. Korzystający z tej aplikacji otrzymają powiadomienia, jakie wydarzenia wkrótce się rozpoczną oraz gdzie będą miały miejsce. Aplikacja zawiera funkcje aktualizowane online – np. pogoda, powiadomienia o ewentualnych utrudnieniach lub zmianach w transporcie. „Pielgrzym” zakłada możliwość połączenia z mediami społecznościowymi.


Przejdź do paska narzędzi