KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Przypominam o prowadzonych zapisach na turnusy wakacyjne różnych duszpasterstw. Przesyłam także prezentację o „Wakacjach z Bogiem KSM” – do wykorzystania w szkole na lekcjach oraz na spotkaniach w grupach duszpasterskich w parafiach. Link do prezentacji: https://tiny.pl/ch6dz.

2. Referat Misyjny Diecezji Rzeszowskiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych turnusach „Misyjne Wakacje” w Budach Głogowskich. Turnus I 2-8.07, Turnus II 9-15.07 i Turnus III 16-22.07.2023. Szczegółowe informacje na stronie www.misje.rzeszow.pl.

3. Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie będzie przebiegać jak zazwyczaj. Rozpocznie się ona celebracją Eucharystii przed kościołem Farnym o godz. 9.00, po czym wyruszy procesja eucharystyczna.

4. Zapraszamy na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 8 czerwca 2023 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

5. 17 czerwca 2023 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30, a zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy, aby zorganizować wyjazd w ramach dekanatu lub kilku dekanatów. Księży wicedziekanów prosimy, aby taki zorganizowany wyjazd oraz liczbę osób zgłosić do Caritas Diecezji Rzeszowskiej najpóźniej do 12 czerwca.

6. 17 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się także  21. Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy św. Ojca Pio.

7. Zapraszamy księży do uczestnictwa w rekolekcjach kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Rekolekcje rozpoczną się 25 czerwca br. o godzinie 18.00, zakończą się 28 czerwca o godzinie 13.00. Poprowadzi je ks. Wiesław Szczygieł z archidiecezji przemyskiej, proboszcz, ojciec duchowny kapłanów, moderator arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt rekolekcji: 450 złotych. Zapewnione są pojedyncze pokoje z łazienką. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

8. OO. Dominikanie zapraszają na Letnią Szkołę Biblijną, która odbędzie się od 3 do 7 lipca br. Tegoroczną edycję Szkoły Biblijnej poprowadzi ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki. Letnia Szkoła Biblijna będzie poświęcona Apokalipsie św. Jana. W zajęciach Szkoły Biblijnej będzie można wziąć udział również za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się. Zapisy i dodatkowe informacje na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym.https://hermanice.dominikanie.pl/2023/05/04/vii-edycja-letniej-szkoly-biblijnej/.

W poniedziałek, 29 maja br. (święto Matki Kościoła) Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi w Rzeszowie będą nieczynne.


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi