Komunikaty Kurii na III Niedzielę Wielkanocną, 10.04.2015 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na III Niedzielę Wielkanocną, 10.04.2015 r.

1. W III Niedzielę Wielkanocną, 10 kwietnia 2016 r. w WSD w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Początek o godz. 10.00.

2. Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza w dniu 9 kwietnia do kościoła św. Krzyża w Rzeszowie do udziału w maratonie czytania Pisma św. Początek o godz. 18.30 Mszą świętą, zakończenie o 24.00.

3. W niedzielę, 10 kwietnia przeżywamy Niedzielę Biblijną. Dzieło Biblijne zaprasza na Inaugurację Tygodnia Biblijnego do Katedry Rzeszowskiej na Mszę św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem JE Ks. Bp Jana Wątroby. Po Mszy św. o godz. 10.00 w Auli Papieskiej wykład ks. dr M. Dzika pt. “Maria Magdalena – kontrowersyjna święta?”.

4. “Kościół przyniósł Polsce Chrystusa. 1050-lecie Chrztu Polski” . Taki temat będzie przyświecał kolejnemu spotkaniu formacyjnemu dla sióstr zakonnych, które odbędzie się w poniedziałek, 11 kwietnia, o godz. 9.00 u Ojców Bernardynów w Rzeszowie. Prosimy o powiadomienie sióstr o spotkaniu.

5. W dniach 14-16 kwietnia odbędzie się Konferencja Plenarna KEP i Uroczystości jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu i Gnieźnie. Szczegółowy program uroczystości na stronie diecezji (przesyłamy także w wersji elektronicznej). Zachęcamy do modlitwy w tych dniach w intencji Ojczyzny oraz zaproszenie wiernych do udziału w Mszach św. oraz do udziału w tych wydarzeniach przez media.

6. W dniach 15-17 kwietnia w Domu Diecezjalnym „Tabor” odbędzie się szkolenie animatorów misyjnych dla młodzieży od III klasy gimnazjum i starszej. Rozpoczęcie w piątek o godzinie 19.00, a zakończenie w niedzielę ok. 13.00. Koszt 50 zł. Informacje i zgłoszenia u ks. Daniela Nowaka telefonicznie pod numerem 603752903 bądź drogą elektroniczną na adres: nwk.dnl@gmail.com”

7. Zapraszamy małżeństwa na rekolekcje „Miłość na śmierć nie umiera”. Odbędą się one w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce w dniach 15-17 kwietnia. Koszt 80 zł za osobę. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Przemysław Drąg – Krajowy Duszpasterz Rodzin. Jest możliwość przyjazdu z dziećmi – będzie dla nich zapewniona opieka. Zgłoszenia: Ks. Paweł Tomoń – tel. 17 8512 051, 604 051 775 lub Zarząd KSM tel. 606 230 803.
W IV Niedzielę Wielkanocną, 17 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i rozpocznie się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o podjęcie modlitwy i inicjatyw duszpasterskich w tej sprawie.

8. We wtorek, 19 kwietnia 2016 r. – Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza o godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (dojazd od ul. Architektów lub ul. Przemysłowej) na Mszę Św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. W sobotę, 19 kwietnia, Mszy św. i spotkaniu przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. dr hab. Janusz Szulist, profesor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej w Toruniu. Temat wykładu: „Laickość państwa. Relacja Kościoła do państwa w nauczaniu Josepha Ratzingera/Benedykta XVI”. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja.

9. Zapraszamy na ogólnopolskie sympozjum naukowe: Wiarygodne oblicze Kościoła w Polsce. 1050. Rocznica chrztu, które odbędzie się w czwartek 21 kwietnia 2016 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a w godz. 9.00-12.30

10. W dniach 22-24 kwietnia odbędzie się pielgrzymka akademicka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w piątek o godz. 20.30 w kaplicy Matki Bożej. Zakończenie Mszą św. w Bazylice, pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego, w niedzielę o godz. 9.00.

11. Rzeszowskie kina „Helios” i „Zorza” zapraszają na film: Bóg nie umarł 2”. Istnieje możliwość zamówienie projekcji tego filmu dla grup zorganizowanych (szczegóły na załączonej informacji). Kino „Helios” oferuje także możliwość wyświetlenia filmu „Cuda z nieba” dla grup zorganizowanych. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

źródło: diecezja.rzeszow.pl


Leave a Reply

Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi