KOMUNIKATY KURII – IV Niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – IV Niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W związku z tym, że rząd postanowił utrzymać obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św., w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest przywilejem, a nie obowiązkiem. Należy przypomnieć wiernym korzystającym z dyspensy o możliwości uczestnictwa za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Biskup Jan Wątroba będzie przewodniczył Eucharystii w dzień Bożego Narodzenia w katedrze rzeszowskiej o godz. 10.30. Będzie ona transmitowana przez TVP Rzeszów.

2. W niedzielę, 27 grudnia przypada dzień imienin biskupa Jana Wątroby. Wszystkich prosimy o modlitwę w jego intencji. Msza św. pod przewodnictwem dostojnego Solenizanta zostanie odprawiona w katedrze rzeszowskiej w niedzielę, 27.12.2020 r. o godz. 17.00. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym nie będzie możliwości składania życzeń osobiście, jak to było dotychczas w zwyczaju.

3. Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja organizowana przez skautów i harcerzy. W tym roku przebiega ona pod hasłem: „Światło służby”. W Rzeszowie Betlejemskie Światło Pokoju będzie można odebrać w niedzielę, 20 grudnia 2020 r. w następujących miejscach: katedra (dolny kościół), al. Sikorskiego 21, kościół św. Józefa Sebastiana Pelczara, ul. Lwowska 46, kościół Farny, plac Farny 5, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Krakowska 18, DD Tabor, ul. Połonińska 25. Ponadto w Wigilię będzie można odebrać Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy na Rynku w Rzeszowie w godzinach od 9.00 do 10.00 oraz od 12.00 do 13.00.

4. Prosimy o zachęcenie wiernych do zaangażowania w Marsz Młodzianków 28.12.2020 (poniedziałek), który w tym roku odbędzie się w formie dostosowanej do warunków epidemicznych. W tym dniu na cmentarzu przy ul. Targowej, w miejscu, z którego co roku wyrusza marsz, ustawiony zostanie dzwon “Głos Nienarodzonych”. Zapraszamy wszystkich do przyjścia w dowolnym czasie między godziną 9.00, a 17.00, do chwili modlitwy i uderzenia w dzwon na znak poparcia dla obrony życia. Zachęcamy również do tego, żeby zrobić sobie wtedy zdjęcie i umieścić je w mediach społecznościowych. O godzinie 17.00 delegaci Obrońców Życia złożą kwiaty pod Pomnikiem Nienarodzonych, a o 17.30 w bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie rozpocznie się modlitwa w intencji poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. O godzinie 18.00 uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie biskup Edward Białogłowski.

5. W związku z tegoroczną zmianą formuły wizyty duszpasterskiej i zapraszaniem wiernych na Mszę św., oraz spotkanie w kościele prosimy nie ogłaszać i nie organizować żadnej kolekty lub innej formy zbierania ofiar „kolędowych” od wiernych przy tej okazji. Jeśli wierni mają życzenie, mogą takie ofiary składać tak, jak do tej pory – podczas niedzielnej lub świątecznej Eucharystii na tacę.

6. Katolickie radio „Via” w okresie świątecznym przeprowadzi dodatkowe transmisje Mszy św. z katedry rzeszowskiej – pasterki o godz.24.00 w noc Bożego Narodzenia oraz w niedzielę, 27.12.2020 r. o godz. 17.00.

7. W tym roku nie odbędą się tradycyjne spotkania przedświąteczne w kurii dla osób życia konsekrowanego i kapłanów.


Przejdź do paska narzędzi