Komunikaty Kurii – III NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.01.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – III NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.01.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

III Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego z woli papieża Franciszka jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

2. W poniedziałek, 27 stycznia br. o godz. 16.30 w rzeszowskim kościele Farnym odbędzie się celebracja nabożeństwa Słowa Bożego i modlitwy za ofiary Holocaustu, jak również za Polaków, którzy zginęli ratując żydów.

3. 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) będziemy się modlić w intencji Osób Konsekrowanych. Centralne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby w katedrze o godz. 12.00. Do udziału zapraszamy zwłaszcza ojców i braci zakonnych, siostry zakonne oraz wszystkie osoby konsekrowane.

4. W części naszej diecezji w tym roku będziemy przeżywać peregrynację obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona „Solidarności” oraz krzyżem robotników z Nowej Huty. 26 kwietnia 2020 roku uroczyście powitamy obraz Matki Bożej Robotników Solidarności na terenie diecezji rzeszowskiej w katedrze pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie, a pożegnamy 17 września 2020 roku w parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszko w Rzeszowie, gdzie budowany jest kościół pod jego wezwaniem. Obrazowi towarzyszyć będą relikwie bł. ks. Jerzego, krzyż nowohucki, ornat i stuła z wizerunkiem bł. ks. Jerzego.

5. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na Mistrzostwa LSO w piłce siatkowej. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 15 lutego 2020 r. o godz. 9.00 w Rzeszowie na hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 42. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lutego do ks. Michała Piętki.

6. Księgarnia Świętego Pawła w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem w dniu 21 lutego o godz. 14.00 i o godz. 18.00.

7. Męska Grupa św. Andrzeja Boboli pragnie zainteresować poszczególne parafie filmem pt. „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”, który otrzymał wyróżnienie za walory patriotyczno-edukacyjne na 22. Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie w 2017 r.


Przejdź do paska narzędzi