KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Planowane, a następnie przełożone na inny termin, spotkanie synodalne przedstawicieli wiernych świeckich z każdej parafii w DD „Tabor” zostaje definitywnie odwołane ze względu na aktualną sytuację.

2. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się 19.03.2022 r. w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, ul. Witolda 11A. Początek godz. 9.00 zakończenie o godz.13.00.

3. Duszpasterstwo Służby Ołtarza zaprasza zwycięzców rozgrywek dekanalnych na XXVI Mistrzostwa LSO w piłce nożnej o Puchar Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zawody odbędą się w następujących dniach: 19 marca br. – kategoria: Ministrant, 26 marca br. – kategoria: Lektor Młodszy, 2 kwietnia br. – kategoria: Lektor Starszy. Zgłoszenia zwycięskich drużyn do 17 marca br. u ks. Dominika Leniarta 697-333-539 lub mailowo: rzeszowlso@gmail.com. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.lso.rzeszow.pl.

4. W związku z napływem uchodźców z Ukrainy, wśród których jest wielu prawosławnych i grekokatolików, mogą się pojawić z ich strony prośby o udzielenie sakramentów świętych, zwłaszcza Komunii św., w tym dla małych dzieci. W związku z tym należy wziąć pod uwagę, że znajdujemy się w nadzwyczajnych okolicznościach, w których mają zastosowanie zasady kanoniczne communicatio in sacris. Oznacza to, że kapłani mogą udzielać w sposób ważny i godziwy moralnie sakramentów pokuty, Eucharystii i namaszczenia chorych także prawosławnym. Należy przy tym pamiętać, że w obrządkach wschodnich sakramenty inicjacji chrześcijańskiej są udzielane łącznie już w obrzędzie Chrztu św. Dlatego może się zdarzyć, że rodzice nawet małych dzieci będą prosić o udzielenie im Komunii św. Zaleca się duszpasterzom, aby zanim zdecydują się udzielić sakramentów porozmawiać wcześniej  z tymi, którzy o to proszą dla siebie lub dla dzieci, w celu upewnienia się, czy są ochrzczeni i czy mają podstawową świadomość religijną.

5. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 9 marca o godz. 18.00 w DD Tabor.


Przejdź do paska narzędzi