KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Zwykła, 06.02.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Zwykła, 06.02.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się 11 lutego o godzinie 9.00 w sanktuarium Pani Rzeszowskiej (bazylice OO. Bernardynów), gdzie Mszę św. w intencji chorych i cierpiących oraz pracowników służby zdrowia odprawi biskup Jan Wątroba. Ta Msza św. będzie transmitowana przez Radio Via oraz Radio Rzeszów. Do parafii zostały dostarczone okolicznościowe obrazki przygotowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej – do wykorzystania m. in. podczas parafialnych obchodów Dnia Chorego.

2. 11 lutego 2022 r. (piątek) w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, które jest Diecezjalnym Centrum Apostolstwa Chorych o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w intencji chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą – serdecznie zapraszamy.

3. Sejm przyjął ustawę, na mocy której również Kościoły i związki wyznaniowe zostały zaliczone do podmiotów mogących się ubiegać o redukcję podwyżek cen gazu. Dotyczy to budynków świątyń oraz innych obiektów parafialnych, pod warunkiem, że nie są one wykorzystywane do działalności gospodarczej. Aby skorzystać z tej zmiany prawa należy nawiązać kontakt z firmą, w której parafia kupuje gaz i złożyć tam odpowiednie oświadczenia. Wzory tych oświadczeń są ustalone rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska.

4. Biskup Edward Białogłowski będzie przyjmował interesantów w budynku Kurii Diecezjalnej w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9.00 – 12.30.


Przejdź do paska narzędzi