KOMUNIKATY KURII – 26. Niedziela Zwykła, 27.09.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 26. Niedziela Zwykła, 27.09.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. 4 października 2020 r. o godz. 15.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do Bazyliki Bernardynów. Organizatorem procesji jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej.

2. W niedzielę, 11 października 2020 r. w Kościele w Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Z tej racji prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz papieski.

3. W poniedziałek, 28 września 2020 r., o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz trzynasty spotkają się na chodnikach, rogach ulic i placach, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Więcej informacji oraz zgłoszenia udziału: http://iskra.jezuici.pl.

4. W związku z trwającą epidemią koronawirusa zmianie ulega forma jesiennych spotkań formacyjnych dla księży wyświęconych w latach 2006-2019. Uczestnictwo w tych spotkaniach jest obowiązkowe.

5. Prosimy księży o przesyłanie wszelkich zmian w danych teleadresowych (parafia i osobiste) na adres: kuria@diecezja.rzeszow.pl do 1 października 2020 r.

6. Estrada Rzeszowska serdecznie zaprasza na premierę operetki “Zaręczyny przy latarniach”, która odbędzie się 30 września o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Filharmonii Podkarpackiej. Bilety są dostępne drogą online.

ks. Marek Story, wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie


Przejdź do paska narzędzi