Kard. Dziwisz: Ślemy wam wszystkim gorące pozdrowienia z polskiej ojczyzny świętego Jana Pawła II

  • 0

Kard. Dziwisz: Ślemy wam wszystkim gorące pozdrowienia z polskiej ojczyzny świętego Jana Pawła II

Wjeżdżającego na Campus Misericordiae papieża Franciszka powitali licznie zgromadzeni pielgrzymi – ocenia się , że 1,6 mln osób – kolorowy tłum wiwatował i cieszył się z przybycia Ojca Świętego.

Papież w towarzystwie 6 młodych reprezentujących wszystkie kontynenty przeszedł przez Bramę Miłosierdzia. Przez bramę przeszli: Joseph Gulliford, reprezentujący Europę, Emily Yeh – Azję, Elena Blazquez – Amerykę Łacińską, Piotr Szarkowski – Amerykę Północną, Ralambo Lay – Afrykę i Anna – Margaret Leung – Wai, reprezentująca Australię.  Ku zaskoczeniu wszystkich papież zaprosił pielgrzymów do papamobile i razem podjechali pod ołtarz. Ojciec święty zasiadł w fotelu a… młodzi usiedli wokół, na deskach ołtarza.

Papieża powitał kard. Dziwisz:

Witamy Cię, Ojcze Święty i wszystkich zebranych na Campus Misericordiae. Na tej rozległej przestrzeni, która na naszych oczach staje się dziś wielkim wieczernikiem, wieczernikiem młodych uczniów i uczennic mistrza z Nazaretu. Jest ich niezliczona rzesza ze wszystkich kontynentów i narodów, ale w tych dniach rozmawiamy ze sobą jednym językiem: to język wiary, braterstwa i miłości. Ci młodzi czekają również na Twoje słowo, wypowiedziane językiem miłości, tu i teraz w Krakowie, spójrz, Ojcze Święty, jest nas wielu, ale dziś z nami jest jeszcze więcej braci i sióstr na całym świecie, którzy dzięki transmisji telewizyjnej i radiowej łączą się z nami na modlitewnym czuwaniu. Witam was wszystkich, siostry i bracia, jak najserdeczniej, ślemy wam wszystkim gorące pozdrowienia z polskiej ojczyzny świętego  Jana Pawła II, z Krakowa, miasta Karola Wojtyły. 

Pozdrawiamy was z miasta, które w sposób szczególny żyje i jest stolicą Bożego Miłosierdzia. Ojcze Święty, młodzi są nadzieją Kościoła, są nadzieją Twoją i świata trzeciego tysiąclecia. To oni będą głosić Ewangelię pokoju nowym językiem, z nową wrażliwością, z nową nadzieją. Przygotuje ich do tego również to, co już przeżyli i co już przeżywają podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w Polsce i w Krakowie – mówił kardynał Dziwisz.
Papież z młodymi z wszystkich kontynentów wspólnie wysłuchali poprzedzających czuwanie rozważań opartych na program nawiązujący do modlitwy św. św. Faustyny „Dopomóż mi, Panie”. Inscenizacje nawiązywały do głównej idei czuwania „Droga do Jezusa”.

Poszczególne scenki uzupełniane były świadectwami osób, które dzieliły się swoim przeżyciem wiary.
AS

Fot. Marcin Mazur


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi