Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”

  • 0

Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”

W parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Antoniego w Strażowie już na stałe w kalendarium imprez roku liturgicznego wpisany jest Przegląd Pieśni Maryjnych, który stał się szczególnym sposobem kultu religijnego,  rodzajem wdzięczności  Matce Bożej za opiekę i wszelkie łaski.

Schola „Jutrzenka” z Malawy, schola dziewczęca z Palikówki, schola ze Strażowa, chór  „ Kantylena” z Rzeszowa, zespół wokalno- instrumentalny „Animator” działający pod patronatem Centrum Kultury Gminy Łańcut  oraz  18 solistów ( z Rzeszowa, Strażowa, Malawy i Przybówki k/Jasła), czyli łącznie  130 wykonawców w niedzielne, upalne popołudnie  4 czerwca 2017 roku,  zaprezentowało swój repertuar podczas IV  Przeglądu Pieśni Maryjnych „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”. Niektórzy przyjechali autokarem ze swym proboszczem Grzegorzem Wojnarem,  z odległych stron naszej diecezji, bo aż z Przybówki k/Jasła.  Przegląd rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym  o godz. 16.00,  a o 17.00 nastąpiła prezentacja utworów.  Oprawę liturgiczną podczas Mszy św. prowadził chór „Kantylena” z Rzeszowa.


Dziękujemy wszystkim zespołom, scholom, solistom i ich opiekunom,  którzy przyjęli zaproszenie na IV Przegląd Pieśni Maryjnych odbywający się cyklicznie w naszym parafialnym kościele. Dla naszej Matki i Królowej Maryi wszyscy uczestnicy wyśpiewali przepiękne pieśni.  Każdy z wykonawców, zespół czy schola,  wykonał dwa utwory.

Dla wszystkich  uczestników były  statuetki, dyplomy,  gorący posiłek oraz słodka niespodzianka.

 

Dziękujemy panu wójtowi Wilhelmowi Woźniakowi za dotacje z budżetu gminy Krasne na IV Przegląd Pieśni Maryjnych.  Dziękujemy  sponsorom: staroście rzeszowskiemu panu Józefowi Jodłowskiemu, pani Renacie Gaweł Radnej Powiatowej, panu sołtysowi Grzegorzowi Moryczowi, sieć hipermarketu Auchan, Ekspres Bank O/Krasne a przede wszystkim Towarzystwu Społeczno- Kulturalnemu „Strażowianie”, które tą imprezę  zorganizowało  i przeprowadziło.

Patronat medialny objęło Radio Via,  Str@żów.pl „Nowiny Gazeta Codzienna” i Nowiny 24.

Dziękujemy parafianom i gościom za przybycie i wspaniałą atmosferę. 
Było to naprawdę duże przeżycie, bo nasza miejscowość po raz kolejny gościła tak wielu wykonawców.
Zapraszamy wszystkich za rok.

Pod Patronatem

Zapraszamy do galerii  zdjęć z fotorelacji z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”


Liturgia Dnia

Papieska Intencja Apostolstwa na październik 2022

O Kościół otwarty na wszystkich
Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Przejdź do paska narzędzi