Boże Narodzenie na Jasnej Górze

  • 0

Boże Narodzenie na Jasnej Górze

Zakonnicy zapraszają na Jasną Górę, do spotkania z Matką Bożą i nowo narodzonym Jezusem, a tych, którzy nie mogą tu pielgrzymować osobiście zachęcają do duchowej łączności za pośrednictwem mediów.

24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia

Ostatnia Msza św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 16.45 – to Eucharystia w intencji Ojca Świętego i zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus
Spowiedź tego dnia do godz. 16.00

godz. 24.00 – Msza św. pasterska w Bazylice pod przewodnictwem Generała Zakonu Paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego /przeniesienie figurki Dzieciątka do szopki przed Bazyliką/ – transmisje: Radio Jasna Góra, kanał YouTube Jasnej Góry

25 grudnia – Boże Narodzenie

godz. 11.00 – świąteczna Suma w Bazylice pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego /po Mszy koncert kolęd w wykonaniu Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Claromontani”/ – transmisje: Radio Jasna Góra, kanał YouTube Jasnej Góry
Szopki na Jasnej Górze (od 25 grudnia)

Wierni przybywający na Jasną Górę w czasie świątecznym mogą nawiedzać jasnogórskie szopki i oddać pokłon Dzieciątku: tradycyjna na dziedzińcu przed Bazyliką, w samej Bazylice po lewej stronie w nawie bocznej i szopka ruchoma, umiejscowiona na fosach w otwartej przestrzeni – otwarta pn – pt – godz.9.00 do 18.00, sb – nd – godz. 9.00 – 20.00

26 grudnia – uroczystość św. Rodziny

Modlitwa w intencji uświęcenia rodzin

Transmisje telewizyjne Mszy świętych z Jasnej Góry:

Dni powszednie/od poniedziałku do soboty/

godz. 7.00 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – TVP1
godz. 13.30 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – Telewizja Trwam

Niedziele i święta

godz. 7.00 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – Telewizja Antena TV
godz. 9.30 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – Telewizja Trwam
godz. 11.00 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej – TVP1


Przejdź do paska narzędzi