Apel metropolity katowickiego w związku z wypadkiem na kopalni w Karwinie

  • 0

Apel metropolity katowickiego w związku z wypadkiem na kopalni w Karwinie

Category : WYDARZENIA

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznym wypadku na kopalni w Karwinie. Jak zawsze w przypadku katastrof górniczych, tak i tym razem, Kościół na Górnym Śląsku odpowiada intensywną modlitwą”  – napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w specjalnym apelu w związku z wypadkiem na kopalni w Karwinie. Apel zostanie odczytany w kościołach archidiecezji katowickiej w niedzielę, 23 grudnia br.

„Uczestniczymy w bólu i cierpieniu rodzin i bliskich zmarłych górników, wyrażamy im serdeczne współczucie, jednoczymy się we wspólnej modlitwie  za zmarłych, polecając ich Bożemu Miłosierdziu i prosząc dla nich o radość życia wiecznego. Trwajmy na modlitwie i przeżywajmy ostatnie dni Adwentu w skupieniu  i ciszy. Dla zmarłych górników adwent ziemskiego życia już się zakończył. Niech odpoczywają w pokoju.

Wołamy do Boga, Pana Życia, o ochronienie życia i zdrowia tych, którzy przeżyli i przebywają w szpitalu. Modlimy się za wszystkich niosących pomoc. Z modlitewnym wsparciem stajemy przy polskich i czeskich rodzinach” – czytamy w apelu.

Abp Skworc zaapelował, by modlitwa Kościoła katowickiego szczególnie mocno wybrzmiała we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej w czwartą niedzielę Adwentu, 23 grudnia. Poinformował też, że w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza św. za zmarłych górników i ich rodziny będzie sprawowana w tę niedzielę o godz. 12.00. „Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Wzywajmy pomocy św. Barbary, patronki górników” – napisał metropolita katowicki.

Archidiecezja Katowicka


Przejdź do paska narzędzi