Ogłoszenia duszpasterskie 34 niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022r.

1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt Poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza niedziela to święto Akcji Katolickiej i KSM.

2. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Emilii Pasierb.

3. W środę od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej.

4. W piątek o godz. 17:00 spotkanie młodzieży z kl. VIII przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

5. Bóg zapłać za ofiary w kopertach lub na konto na witraże do kościoła. Witraż sakrament bierzmowania został zaakceptowany i został zamówiony do wykonania. Prace przy witrażu potrwają do lutego przyszłego roku czyli 2023. Ofiary złożyli: ze Strażowa nr. 292, 428b, 140, 226a, 372, 276, anonimowo, 435, 205.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary,na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania Następujące Osoby „Bażantarnia”:
1)Helena Rączy, 2)Mariola Znamirowska, 3)Krzysztof Kot, 4)Izabela Budak, 5)Krystyna Szydełko, 6)Natalia Kurzawa, 7)Anna Ryba, 8)Tadeusz Gembarowski, 9)Lucjan Góżdź, 10)Sylwia Lecka.

7. Wypominki w tygodniu o godz. 17:00, a w niedzielę o godz. 9:30 i Msza św.

8. Dnia 27.11.2022r. o godz. 14:00 w domu strażaka odbędzie się spotkanie z wykładem o objawieniach Królowej Pokoju w Medjugorje. Serdecznie zapraszają organizatorzy grupy Margaretek, Róże Różańcowe i wszystkich zainteresowanych.

9. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu.

10. Parafialny Zespół Caritas w Strażowie zebrał do puszek dla kościoła w potrzebie – Ukraina kwotę 982,50 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

W sobotę 26 listopada odwiedzi rodziny mieszkające od pomnika Grunwald w kierunku Kościoła lewą i prawą stroną do Kościoła oraz Skotnik. W niedzielę za tydzień 27.11. br. uda się do rodzin mieszkających od Kościoła w kierunku Krzemienicy lewą i prawą stroną.

potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia.

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Chrystusa Króla, 20.11.2022 r.

Intencje mszalne od 21-27.11.2022 r.

JEZUS KRÓLUJE Z WYSOKOŚCI KRZYŻA

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Święto patronalne AK i KSM

Adwent – początek Roku Liturgicznego

Przewodniczący Episkopatu: Zachęcam do refleksji nad pontyfikatem i spuścizną dziejową Papieża Polaka