11 listopada – Obchody Święta Niepodległości w Parafii Strażów [FOTO, WIDEO]

  • 0

11 listopada – Obchody Święta Niepodległości w Parafii Strażów [FOTO, WIDEO]

W dniu 11 listopada 2017 r. w Strażowie obchodziliśmy 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Jak co roku przed pomnikiem “Grunwald” w Strażowie mieszkańcy zebrali się, by uczcić  Narodowe Święto Niepodległości.

W Strażowie oficjalne świętowanie rozpoczęło się o godz. 9:00 od patriotycznego spektaklu słowno-muzyczny pt. “O tej co nie zginęła” zaprezentowanego przez uczniów Zespołu Szkół w Strażowie w kościele parafialnym w Strażowie.

O godz. 9:30 odprawiono uroczystą Mszę świętą w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski i Św. Antoniego z Padwy w Strażowie celebrowanej przez Proboszcza ks. Kanonika Edwarda Wnęka i ks. Tadeusza Chmiel, ks. Marek.

 

Po części religijnej uroczystości mieszkańcy Strażowa i delegacje w uroczystym przemarszu prowadzonym przez gminną orkiestrę dętą udali się pod pomnik “Grunwald” w Strażowie. Tam uroczystości rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu – „Mazurka Dąbrowskiego” przy akompaniamencie orkiestry, po czym odczytano nazwiska poległych w obronie Polski oraz przybliżono historię dążenia naszego kraju do odzyskania niepodległości. Następnie Wójt Gminy w krótkim przemówieniu odniósł się do obchodów Święta Niepodległości.

W dalszej kolejności delegacje przedstawicieli: Urzędu Gminy Krasne, Radna Powiatu Rzeszowskiego,  Dyrektor wraz z uczniami ZS w Strażowie,  Sołtys wraz z Radą Sołecką Strażów, OSP w Strażowie, Towarzystwa Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE”, złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem, oddając hołd walczącym za Ojczyznę.

Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem pieśń „Boże, coś Polskę” oraz krótkim zaprezentowaniem pieśni patriotycznej  wykonaniu gminnej orkiestry dętej.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: Wójt Gminy Krasne, Przewodniczący Rady Gminy Krasne, Radna Powiatu Rzeszowskiego, Sołtys sołectwa Strażów wraz z Radą Sołecką, Towarzystwa Społeczno-Kulturalne „STRAŻOWIANIE”, Dyrektor ZS w Strażowie wraz z uczniami i Pocztem Sztandarowym ZS w Strażowie a także przedstawiciele OSP w Strażowie z Pocztem Sztandarowym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Obchodach Święta Niepodległości w Strażowie

Portal Str@żow.pl

Zapraszamy na fotorelację z uroczystości

Obchody Święta Niepodległości w Strażowie


Ograniczenia

W świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Nie można skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na wrzeszień 2021 brzmi:Intencja powszechna – Ekologicznie zrównoważony styl życia Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
Dziś obchodzimy

św. Jadwigi Śląskiej, wspomnienie

Imieniny

Florentyny, Gawła

Myśl dnia
Piękno bez dobroci jest jak dom bez drzwi, okręt bez wiatru, źródło bez wody. przysłowie włoskie
Czytania

Rz 4, 13. 16-18 • Ps 105 • Łk 12, 8-12 liturgia dnia

Przejdź do paska narzędzi