Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

1. Dzisiaj po południu o godz. 15:15 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. O godz. 16:00 Msza bez kazania. Składka z gorzkich żali na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

2. W środę święto św. Kazimierza królewicza i dzień imienin ks. Bpa Kazimierza Górnego – modlimy się w jego intencji. W środę od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W piątek odwiedziny chorych o godz. 8:00, spowiedź od godz. 16:00, Droga Krzyżowa o godz. 17:00, Nabożeństwo do NSPJ i Msza św. dzieci za udział w drodze krzyżowej otrzymują znaczki.
W sobotę o godz. 17:00 Msza św., składka na dzieła Radia Maryja i TV Trwam, zmiana tajemnic różańcowych.

4. W II niedzielę Wielkiego Postu – niedziela „AD Gentes” 8.03.2020 r. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po mszach świętych puszka na rzecz dzieła pomocy „AD Gentes”.

5. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje do parafii na wielki post skarbonki dla rodzin i baranki cukrowe w cenie 5 zł. Skarbonki i baranki jako ofiara pieniężna – wielkopostna jałmużna będzie przekazana na rzecz ubogich i chorych wspieranych przez caritas. Skarbonki będzie można złożyć do kosza przed ołtarzem w niedzielę Miłosierdzia Bożego czyli II wielkanocną. Baranki cukrowe rozprowadza Caritas Parafialny.

6. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Buk Romana.

7. Parafia organizuje kurs przedmałżeński dla osób, które były już bierzmowane a chcą w przyszłości zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Do 8 marca proszę zapisywać się w zakrystii lub pod numerem telefonu 883 491 495. Planowane są spotkania w piątki o godz. 19:00.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary, na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Anita Małecka, 2)Halina Krajka, 3)Małgorzata Lisak, 4)Aneta Dąbrowska, 5)Maria Domaradzka, 6)Marzena Ataman, 7)Bożena Stec, 8)Zofia Kołodziej, 9)Krystyna Szałęga, 10)Irena Barnat.

9. W II niedzielę wielkiego postu będziemy gościć w parafii ks. Ryszarda Redemptorystę z kazaniem wielkopostnym przygotowującym parafian do renowacji misji świętych, które odbędą się przed odpustem 3 maja br.

10. Msze św. w tygodniu w poniedziałek rano o godz. 7:00, w piątek o godz. 7:00 i 17:00, wtorek, środa, czwartek, sobota o godz. 17:00.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia


 
Przejdź do paska narzędzi