Komunikaty Kurii – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 01.03.2020 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 01.03.2020 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. Duszpasterstwo Rodzin zachęca do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy świętych w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Deklaracje dostępne są w kurii na portierni. Materiały przydatne do wykorzystania, włącznie z propozycją ukształtowania obrzędu przyjęcia, znajdują się na stronie internetowej: www.duchowa-adopcja.pl.

2. W drugą niedzielę Wielkiego Postu 8 marca 2020 r. w WSD w Rzeszowie, odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

3. W najbliższą niedzielę odbędzie się IX Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niezmiennie od 8 lat jest to największe podkarpackie wydarzenie związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 marca o godz. 17.30 na rzeszowskim rynku.

4. Marszałek Województwa Małopolskiego informuje, że podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu „Kapliczki Małopolskie 2020”. Ma on na celu ratowanie kapliczek mających walory artystyczne. Warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie jest nawiązanie współpracy właściciela kapliczki z gminą lub powiatem na terenie, których znajduje się kapliczka. Wnioski będą przyjmowane do dnia 13 marca 2020 r. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej województwa małopolskiego.

5. Kina „Helios” w Rzeszowie zapraszają na film „Najświętsze Serce”.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi