Papież do Polaków: Niech modlitwa, post i jałmużna pomogą wam w nawróceniu serc

  • 0

Papież do Polaków: Niech modlitwa, post i jałmużna pomogą wam w nawróceniu serc

Niech czas Wielkiego Postu ożywi w was pragnienie życia słowem Bożym i nadzieją zmartwychwstania – powiedział Papież Franciszek do Polaków w czasie audiencji generalnej na Placu Św. Piotra.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Liturgia Środy Popielcowej uświadamia nam realizm naszej ziemskiej egzystencji: „Pamiętaj, że jesteś prochem”, i wzywa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Niech czas Wielkiego Postu ożywi w was pragnienie życia słowem Bożym i nadzieją zmartwychwstania. Modlitwa, post i jałmużna niech pomogą wam w nawróceniu serc i przygotują was do przeżywania Triduum Paschalnego: tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Z serca wam błogosławię.

vaticannews / BP KEP


Przejdź do paska narzędzi