Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 08.12.2019r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 08.12.2019r.

1. Dziś po Mszach świętych puszka na misje – Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziś od godz. 12:00 do 13:00 godzina łaski. W kościele Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszam.

2. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają kwartalne dni modlitw (dawne suche dni) w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotował torby świąteczne na podarunki dla ubogich. Do 15.XII (do następnej niedzieli) Caritas Parafialny będzie zbierał produkty spożywcze i środki czystości w ramach zbiórki „Tak Pomagam”. Za ławkami będzie stał kosz do którego można składać produkty.

3. W piątek 13 grudnia rocznica ogłoszenia Stanu Wojennego – modlimy się w intencji Ojczyzny.

4. W piątek o godz. 17:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Rapiej Aleksandry.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Elżbieta Rączy, 2)Mariola Znamirowska, 3)Krzysztof Kot, 4)Izabela Budak, 5)Krystyna Szydełko, 6)Natalia Kurzawa, 7)Anna Ryba, 8)Tadeusz Gembarowski, 9)Lucjan Góżdź.

7. Roraty o godz. 17:00, w poniedziałek, wtorek, środę, piątek, sobotę Msza św. też o godz. 7:00 rano.

8. W piątek od godz. 16:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne.

9. W przyszłą niedzielę Szkolne Koło Caritas będzie sprzedawać własnoręcznie robione stroiki świąteczne. Fundusz będzie przekazany do Caritas w Rzeszowie.

10. W niedzielę 22.XII prosimy aby dzieci z całej parafii przyniosły na sumę figurki dzieciątka Jezus, które poświęcimy na stół wigilijny.

11.Zapowiedzi przedślubne:

Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Grzegorz Peszko syn Janusza i Elżbiety Puchała, st. wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Pauliną Teresą Szetela, st. wolny, córka śp. Kazimierza i śp. Stanisławy Chlebica, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie. zap. II


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaOgraniczenia

Od 13 czerwca w świątyni obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia.

Od 26 czerwca w świątyni obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Ważne! Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Od przyszłej niedzieli nie można będzie skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.

Informacje na dziś

Papieska intencja na czerwiec 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Piękno małżeństwa Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Przejdź do paska narzędzi