Papież do Polaków: Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość

  • 0

Papież do Polaków: Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość

Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość, gdzie słucha się głosu Boga i ludzi – powiedział papież Franciszek do pielgrzymów z Polski w czasie dzisiejszej audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra.

Publikujemy pełną treść pozdrowień:

Witam pielgrzymów polskich. Drodzy bracia i siostry, małżonkowie, którzy kochają i rodzą życie, są prawdziwą żywą „figurą”, zdolną ukazać Boga Stwórcę i Zbawiciela. Ich miłość staje się symbolem intymnej rzeczywistości Boga (por. Adhort. Amoris laetitia, 11). Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość, gdzie słucha się głosu Boga i ludzi. Niech będą domowym Kościołem, napełnionym duchem wiary, nadziei i otwartości na nowe życie. Z serca błogosławię wam i waszym rodzinom.

Vaticannews / BP KEP


Ograniczenia

Ważne!

Od 4 maja według ustaleń epidemiologicznych i rządowych limit osób w naszej świątyni wynosi

31 osób Prosimy o respektowanie tych wymogów pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

 

 

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2021 brzmi:Intencja powszechna: Świat finansów Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Przejdź do paska narzędzi