Papież do Polaków: Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość

  • 0

Papież do Polaków: Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość

Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość, gdzie słucha się głosu Boga i ludzi – powiedział papież Franciszek do pielgrzymów z Polski w czasie dzisiejszej audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra.

Publikujemy pełną treść pozdrowień:

Witam pielgrzymów polskich. Drodzy bracia i siostry, małżonkowie, którzy kochają i rodzą życie, są prawdziwą żywą „figurą”, zdolną ukazać Boga Stwórcę i Zbawiciela. Ich miłość staje się symbolem intymnej rzeczywistości Boga (por. Adhort. Amoris laetitia, 11). Życzę wam, by wasze domy były miejscami, które przenika miłość, gdzie słucha się głosu Boga i ludzi. Niech będą domowym Kościołem, napełnionym duchem wiary, nadziei i otwartości na nowe życie. Z serca błogosławię wam i waszym rodzinom.

Vaticannews / BP KEP


Przejdź do paska narzędzi