Komunikaty Kurii – I NIEDZIELA ADWENTU, 01.12.2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii – I NIEDZIELA ADWENTU, 01.12.2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę 8 grudnia będziemy przeżywać XX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji 8 grudnia o godz. 17.00 w kościele pw. św. Rocha w Rzeszowie, odbędzie się koncert piosenki kresowej z udziałem scholi z Przemyślan k. Lwowa. Serdecznie zapraszamy.

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje adwentowe, których tematem będzie wezwanie: „Przejrzyj i zauważ przychodzącego Jezusa”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w dniach 6 – 8 grudnia 2019 r. w czasie Mszy św., o godz. 14.30. Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia. Księży kapelanów spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji adwentowych. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl

3. KSM dziękuje wszystkim księżom i oddziałom parafialnym, które wzięły udział w świętowaniu Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w katedrze rzeszowskiej. Jednocześnie zapraszamy do udziału w zorganizowanych formach wypoczynku podczas ferii zimowych. Szczegóły na plakatach oraz na stronie: www.ksm.rzeszow.pl i na Facebooku.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na “Taize” Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Wyjazd w sobotę 28 grudnia 2019 powrót w  środę 1 stycznia 2020. Jest to ekumeniczne spotkanie modlitewne, połączone ze zwiedzaniem Wrocławia. Cena 240 zł + koszt przejazdu (ok 130zł). Zapisy i szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie zButa.rzeszow.pl

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 grudnia br. zapraszamy na „Męski Różaniec”. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.15 w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie (ul. 3-go Maja 20)

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Zapraszamy na strony: