Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent – okres przygotowania do Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa na końcu czasów. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W okresie adwentu jest odprawiana w dni powszednie Msza św. Roratnia, o NMP. Zaparzam na roraty dzieci, młodzież, dorosłych. Na roraty przynosimy lampiony.

2. Przez okres adwentu trwa akcja trzeźwościowa.

3. Od dzisiaj są świece adwentowe Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i torby miłosierdzia na towary świąteczne dla potrzebujących. Duże świece 12 zł, małe 5 zł.

4. W środę od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grupy intronizacyjnej za grzechy osobiste, rodzinnei społeczne.

5. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Gancarz Katarzyny.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16:00. W sobotę składka na radio Maryja i TV Trwam, zmiana tajemnic różańcowych. W czasie epidemii nie ma odwiedzin chorych w pierwsze piątki miesiąca.

7. Za tydzień składka na cele diecezjalne, bo pierwsza niedziela miesiąca.

8. W sobotę 5.XII rozpoczyna się Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. W drugą niedzielę adwentu (6 grudnia) będziemy obchodzić 21 dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Po mszach św. Puszka na ten cel.

10. Roraty we wtorek i w czwartek o godz. 7:00, w pozostałe dni o godz. 17:00.
W poniedziałek i w środę Msza św. też o godz. 7:00, we wtorek i w czwartek tylko o godz. 7:00.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Gunia Anna, 2)Karpińska Magdalena, 3)Skowronak Janusz, 4)Marcel Justyna, 5)Szlosek Monika, 6)Tomasz Gaweł, 7)Bogda Muroń, 8)Białowąs Grażyna, 9) Różańska Danuta, 10)Katarzyna Gaweł, 11)Ewa Paszek, 12)Sojka Magdalena, 13)Gaweł Renata, i nowi mieszkańcy.

Pan organista kontynuuje roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Za tydzień 6 grudnia będzie roznosił opłatki od godz. 12:00 do 15:30 oraz od 17:00 do 20:00 od kościoła w kierunku Krzemienicy lewą i prawą stroną do domu p. Stanisława Bury.

Intencje mszalne 30.11 – 06.12.2020r.


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życia
Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi