XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

  • 0

XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

Category : Komunikaty Kurii

W II Niedzielę Adwentu, czyli 6 grudnia 2020 r. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty pierwszy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Program:

4 grudnia, godz. 21.00 – Apel Jasnogórski (Jasna Góra) prowadzi ks. Leszek Kryża TChr

6 grudnia, godz. 9.00 – Msza św. w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, transmitowana przez Program 1 Polskiego Radia, której będzie przewodniczył abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski z Białorusi.

6 grudnia, godz. 13.00 – Msza św. transmitowana przez Telewizję Polonia z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie (diecezja warszawsko-praska), której będzie przewodniczył abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita mińsko-mohylewski z Białorusi.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi