KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W drugą niedzielę Adwentu (6 grudnia br.) będziemy obchodzić 21. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

2. W przyszłym tygodniu zostaną przekazane decyzje biskupa Jana Wątroby dotyczące organizacji zastępczej formy wizyty duszpasterskiej w naszej diecezji oraz materiały pomocnicze do ogólnodiecezjalnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

3. Parafia św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu zaprasza na Noc Nikodema w każdy czwartek Adwentu (3, 10 i 17 grudnia) oraz we wszystkie pierwsze czwartki miesiąca w ciągu roku. Przebieg Nocy Nikodema wygląda następująco: rozpoczęcie o godz. 18.00 celebracją Eucharystii, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi lub rozmowy z księdzem oraz modlitwa i adoracja w ciszy. Na zakończenie adoracji o godz. 22.00 sprawowana jest Msza św.


Ograniczenia ilości wiernych

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 7 do 29 listopada br. w naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 31 osób.

Ważne!

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na styczeń 2021 brzmi:Intencja ewangelizacyjna – Braterstwo ludzkie Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich. Luty

Przejdź do paska narzędzi