Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 01.12.2019r.

  • 0

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Adwentu – 01.12.2019r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, który jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu jego powtórnego przyjścia na końcu czasów, Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msze święte roratnie będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Przez okres adwentu trwa szczególna akcja trzeźwościowa.

2. Caritas przekazuje parafii świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, które stały się cenionym znakiem miłosierdzia. To XXVI edycja akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Caritas parafialny rozprowadza świece wigilijne duże w cenie 12 zł, małe w cenie 5 zł.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, spowiedź w piątek od godz. 16:00, odwiedziny chorych od godz. 8:00. W pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, zmiana tajemnic Różańcowych, składka na cele Radia Maryja i TV Trwam.

4. Różaniec w tym tygodniu prowadzi róża Gancarz Katarzyny.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a od czwartku rozpoczyna się Triduum modlitw dla młodzieży żeńskiej. 8 grudnia o godz. 10:30 poświęcenie i rozdanie medalików niepokalanej dla dzieci pierwszokomunijnych. Po każdej Mszy św. puszka na pomoc kościołowi na Wschodzie.

6. 8 grudnia czyli w przyszłą niedzielę zapraszam parafian na godz. 12:00 w południe na godzinę Łaski, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja grup modlitewnych: Apostolstwa Margaretka, grupy Intronizacyjnej, Róż Różańcowych, Maryja Róża Duchowna, objawiając się 8 grudnia 1947r. Pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała: „życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Wkrótce ludzie poznają wielkość godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła niech modli się w domu.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na poniedziałek i sobotę proszę do sprzątania następujące osoby:
1)Grzegorz Sikora, 2)Wiesław Sikora, 3)Beata Gaweł, 4)Maria Stępień, 5)Urszula Szybisz, 6)Zofia Kluz, 7)Maria Piersiak, 8)Renata Rydel, 9)Lucyna Blim, 10)Teresa Baraniecka, 11)Stanisław Frączek.

8. Roraty o godz. 17:00, Msze św. w poniedziałek, czwartek, piątek, sobota 7:00 i 17:00.

9. Zapowiedzi przedślubne:

Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Grzegorz Peszko syn Janusza i Elżbiety Puchała, st. wolny, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie z Pauliną Teresą Szetela, st. wolny, córka śp. Kazimierza i śp. Stanisławy Chlebica, ur. w Rzeszowie, zam. w Strażowie. zap. I

 

 


Niech Maryja Królowa wyprasza
u Swojego Syna Jezusa Chrystusa
potrzebne łaski na każdy dzień naszego życiaPrzejdź do paska narzędzi